Kirin 9000

Huawei Mate 40 Pro znovu suverénní. Tentokrát v testu AI Benchmark

  • Huawei tento týden představil novou modelovou řadu Mate 40
  • Smartphone Mate 40 Pro naprosto ovládl DxOMark
  • Tentýž telefon nově suverénně kraluje i v AI Benchmarku

Huawei má na pažbě další zářez. Tím prvním byla úspěšná premiéra nové prémiové řady Mate 40 (telefon Mate 40 Pro aktuálně testujeme!), díky které se čínský podnik znovu vyšvihl do sedla. Všechny čtyři představené smartphony totiž lákají na povedený vzhled, ultimátní výkon i skvělé fotoaparáty. To ostatně potvrzuje i verdikt DXOMark, který model Mate 40 Pro pasoval na krále všech fotomobilů.

Mate 40 Pro si zase všechny namazal na chleba

A jaký je ten druhý? Tím je syntetický test AI Benchmark, kde Huawei opět kraluje. Že nevíte, co to je? To vůbec nevadí, vysvětlíme. Zatímco populární AnTuTu se zaměřuje na měření maximálního výkonu, výše zmíněný benchmark se zaměřuje na testování umělé inteligence, tj. rozpoznávání objektů, obličejů, nahodilé vylepšování fotografií, reakce na změny v digitálním prostředí apod.

Aktuální pořadí telefonů v testu AI Benchmark | foto: AI Benchmark

A podle aktuálních výsledků si nejlépe ze všech vedl právě nově představený Mate 40 Pro, který ostatní konkurenci ukázal záda, když dosáhl celkového skóre 216,6 bodů. Ten totiž nepohání nic menšího než procesor Kirin 9000 postavený na 5mm procesu. Až daleko za ním na druhém místě skončil Redmi K30 Ultra s čipsetem Dimensity 1000+ od MediaTecu. A rozdíl ve výkonu? Zmíněný Kirin je až o 60 % lepší. Co k tomu dodat? Huawei prostě vládne podzimním tabulkám.

Total
0
Shares