Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro: superphone bez Googlu bude perfektně hrající monstrum

  • Huawei Mate 40 Pro bude mít stereo reproduktory
  • Výkon zajistí 5nm Kirin 1000
  • Představení na podzim

Premiéra nového top modelu Huaweie se nezadržitelně blíží. Aktuálně unikly informace o tom, že telefon na tom bude skvěle nejen po stránce fotografické výbavy a výkonného hardwaru, ale i v oblasti audio schopností. Nabídnout má totiž dokonalé vyladěné stereo reproduktory.

V rytmu stereo zvuku

Informace pochází od jednoho spolehlivého informátora, který již v minulosti prokázal, že má v dodavatelském řetězci Huawei skvělé kontakty.

Výrobce by měl vsadit na podobné řešení jako v modelu Mate 20 X, který i přes svůj věk stále patří k nejlépe hrajícím telefonům na trhu, jak dokazuje žebříček DxOMark. Hlavní reproduktor v novém Mate se bude nacházet na spodní hraně, jako sekundární pak poslouží druhý umístěný v horní části rámečku.

Huawei by měl rodinu modelů Mate 40 představit v průběhu září, jak uvádí některé zdroje. Nový procesor Kirin 1000, který bude část modelů Mate 40 (těch nejvyšších) pohánět, ukáže Huawei možná ještě dříve. V úvahu připadá např. veletrh IFA v Berlíně nebo samostatná online akce.

Ilustrační obrázek

5nm procesor Kirin 1000

Kromě čipové sady Kirin 1000 s kódovým označením Baltimore, která má být na linkách TSMC vyráběna 5nm procesem, bude velkým trumfem Mate 40 Pro fotoaparát, který má využívat technologie čoček FreeForm. Čočky s volným tvarem přinesou nevídanou kvalitu ultraširokoúhlých fotoaparátů a vylepší kvalitu záznamu ve zhoršených světelných podmínkách.

Nový etalon smartphonů?

Podzimní top modely Huaweie ze série Mate jsou každoročně velice očekávanými novinkami, ovšem stejně jako loni i letos bude jejich pozice oslabená. Model Mate 40 Pro každopádně i přes absenci aplikací Googlu jistě předvede novou úroveň mobilní fotografie a zřejmě i redefinuje pojem superphone.

Total
0
Shares