Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 dostane extrémní fotoaparát, v obchodech ale nebude

  • Série Mate 40 se má odhalit v říjnu
  • Telefony nabídnou extrémní fotoaparát a Kirin 9000
  • Dostupné mají být nejprve v Číně

Šéf spotřebitelské divize společnosti Huawei včera uvedl, že premiéra telefonů série Mate 40 je blíže, než si mnozí myslí. Mezitím na web ale unikly další informace, které nám dávají poměrně jasnou představu, co nás v následující době čeká.

Jedinečný Kirin 9000

Podle prestižního webu Winfuture.de se v chystaných smartphonech Mate 40 a Mate 40 Pro objeví zbrusu nová čipová sada Kirin 9000, která bude vyráběna 5nm technologickým procesem a nabídne samozřejmě i integrovaný 5G modem. Pokud se tak doopravdy stane, půjde o skutečný unikát; na trhu totiž žádný jiný 5nm 5G čipset zatím není.

Huawei Mate 40 Pro | foto: @onleaks

Extrémní fotoaparát

Největším prodejním argumentem chystaných mobilů by měl být hlavní fotoaparát, který nabídne extrémní kvalitu snímků i videa. Kromě toho dojde také k navýšení výkonu technologie SuperCharge, takže telefony budou mít v balení přibalenou 66W nabíječku.

Nové funkce v EMUI 11

Uživatelské prostředí EMUI 11 naroubované na operační systém Android má dorazit s novými funkcemi, které uživatelům usnadní používání telefonů.

Dočkáme se jich ještě letos?

Zdroj Winfuture.de v neposlední řadě také naznačuje, že premiéra Mate 40 a Mate 40 Pro se uskuteční v polovině října, ale smartphony se po dobu několika měsíců od uvedení budou prodávat exkluzivně pouze v Číně. Na globální trhy prý mohou dorazit až v roce 2021, nebo nikdy.

TSMC to nezvládlo

Důvodem má být nedostatek nových čipů Kirin 9000. Od TSMC dorazila prý jen polovina objednaných čipsetů. Huawie objednal 15 milionů Kirinů 9000, TSMC ale do 15. září, kdy v platnost vstoupily nové americké sankce, dodalo pouze zhruba 8,8 milionu jednotek.

Total
1
Shares