Huawei P50 Pro

Huawei má zásoby čipů pro telefony na dva roky. Co bude dál, je otázkou

  • Huawei si udělal zásoby za 23 miliard dolarů
  • TSMC od čínského podniku již od 15. května nepřijímá objednávky
  • Poslední wafery s hotovými čipy by měly být Huawei dodány 14. září

O tom, že Huawei přijde v polovině září o přístup k dodávkám čipů pro své chytré telefony a tablety, protože americký gigant TSMC ukončí s čínským podnikem spolupráci, jste už pravděpodobně slyšeli. Není tak velké překvapení, že se Huawei na výpadek pořádně připravil a udělal si zásoby za miliardy dolarů.

Zásoby na dva roky

Podle serveru TechSpot má Huawei nasmlouvané výrobní kapacity, případně vlastní skladové zásoby pro chytré telefony a další elektroniku za 23 miliard dolarů. To by mělo vydržet čínskému podniku zhruba na dva roky, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby problémy s nedostatkem výrobních kapacit vyřešil.

TSMC od čínské firmy již od 15. května nepřijímá objednávky. V současnosti tak dobíhají dřívější smlouvy, přičemž poslední wafery s hotovými čipy by měly být Huawei dodány 14. září.

Američané viní Huawei ze špionáže

Americká vláda Huawei dlouhodobě považuje za bezpečnostní hrozbu. Firmu viní z krádeže duševního vlastnictví a špionáže. Citlivé informace má přitom podnik dodávat přímo vládě v Pekingu. A přestože Huawei veškerá nařčení odmítá, už před rokem přišel o přístup k plnohodnotnému operačnímu systému Android. Nyní přijde firma i o přístup k procesorům.

Total
1
Shares