Huawei P50 Pro

Huawei má plány na říjen. Představí špičkový P50 pro Evropu?

  • V říjnu se uskuteční tisková konference Huawei
  • Firma v rakouské Vídni možná představí globální verzi telefonu P50
  • Ve hře je však i premiéra modelu Nova 9

Huawei naplánoval na druhou polovinu října novou tiskovou konferenci. Uskuteční se u našich jižních sousedů ve Vídni a provázet jí bude Derek Yu, viceprezident CEE &  Nordic v Huawei Consumer Business Group.


Nepřehlédněte: Huawei MatePad 11 RECENZE: HarmonyOS předělá tablet na notebook


P50 nebo Nova 9?

Huawei název produktu, který bude 21. října představen, zatím neprozradil. Pozvánka, kterou obdržela zahraniční média, ale vyobrazuje smartphone. To naznačuje celosvětový debut řady P50 oznámené v červenci. Dočkat bychom se však mohli i mezinárodního debutu modelu Nova 9, který bude odhalen 23. září v Číně.

Huawei láká na konferenci ve Vídni
Huawei láká na konferenci ve Vídni | foto: GSMArena

Huawei P50 Pro vládne žebříčku DxOMark

Když se vrátíme k řadě P50, ta zatím zahrnuje dva smartphony – P50 a P50 Pro. Oba jsou vybaveny 50Mpx primárním fotoaparátem. Konkrétně spoláhají na senzor IMX700, který je výtečný, což dokazuje mimo jiné i žebříček DxOMark, kde je opět Huawei na špici. Aby také ne, když se na vývoji fotoaparátu podílela věhlasná společnost Leica, což je i hrdě uvedeno na zádech telefonů.

Kvůli americkým sankcím oba smartphony nicméně existují v několika verzích. Základní padesátku pohání Snapdragon 888 s LTE, kdežto P50 Pro se vyrábí ve variantě se Snapdragonem 888 s LTE i továrním Kirinem 9000, a tedy podporou 5G sítí. Huawei s prodejem špičkového P50 i P50 Pro v našich končinách počítá, nicméně zůstává otázkou, kolik zákazníků telefony bez GMS dokážou oslovit.

Koupili byste si Huawei P50 (Pro), pokud by se prodával v České republice? Dejte nám vědět v komentářích!

Total
1
Shares