Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Huawei čeká těžký rok, firmu mají zachránit 5G sítě

  • Huawei oznámil hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2021
  • Naše podnikání nadále odolává nepříznivým podmínkám, tvrdí

Huawei zveřejnil své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Ze zprávy vyplývá, že vygeneroval tržby ve výši 152,2 miliardy čínských jüanů (23,47 miliardy amerických dolarů), což představuje meziroční pokles o 16,5 %.


Psali jsme: Huawei Mate 50 Pro dostane nevídaně velkou 7 000mAh baterii


Huawei nadále odolává nepříznivým podmínkám

Zatímco podnikání v oblasti síťových technologií a služeb provází stabilní růst, tržby v oblasti produktů a služeb pro spotřebitele, kam spadají i chytré telefony, zaznamenaly pokles částečně i v důsledku prodeje značky Honor v listopadu 2020.

Čisté ziskové rozpětí společnosti meziročně vzrostlo o 3,8 %, a dosáhlo 11,1 %. Za příznivými výsledky stojí zejména snaha společnosti o zvýšení kvality operací a efektivity řízení a dále také příjmy z licenčních poplatků ve výši 600 milionů dolarů.

Fabio Yan, šéf spotřebitelské divize čínské společnosti Huawei v České republice | foto: Huawei

„Rok 2021 pro nás bude dalším náročným rokem, ale je to také rok, kdy se začne formovat naše budoucí rozvojová strategie,“ prohlásil rotující předseda představenstva společnosti Huawei Eric Sü.

Síť jménem 5G vtupují do našich životů

V oblasti sítí nové generace Huawei usiluje o plné rozvinutí potenciálu 5G a s ním spojené nové hodnoty. Společnost chce také pokračovat ve zdokonalování svých schopností v oblasti softwarového inženýrství a navýšit investice do tohoto sektoru s cílem postupného nárůstu podílu softwaru a s ním spojených služeb v rámci celého portfolia příjmů.

Total
0
Shares