Huawei AppGallery

Huawei AppGallery obsahuje 113 českých aplikací, za čtvrtletí hlásí 320 tisíc stažení

  • Výrobce jedná s dalšími vývojáři
  • AppGallery obsahuje 113 aplikací od českých vývojářů
  • Počet aplikací by letos měl stoupnout až na 250
  • Výrobce u nás chce spustit platební službu Huawei Pay

Počet stažených aplikací z obchodu AppGallery, který se nachází v nových telefonech společnoti Huawei, stoupl v České republice od září 2019 do dubna 2020 o přibližně 320 procent. Trend je obdobný jako u globální křivky a středoevropského regionu. Výrobce o tom informoval v tiskové zprávě.

Dle výrobce je AppGallery aktuálně k dispozici 113 aplikací od lokálních, čili českých vývojářů. S mnohými dalšími již navíc existuje závazná dohoda o přidání aplikací z jejich dílny. Celkový počet dohodnutých lokálních aplikací je tak skoro 200.

Huawei akceleruje úsilí

Toto číslo nadále stoupá, přestože proces byl zkomplikován opatřeními v souvislosti s pandemií COVID-19, která omezila možnost osobních jednání. Akci na podporu zapojení dalších vývojářů, Developer Day, která se původně měla konat v těchto dnech, proto v ČR Huawei o několik měsíců odložil.

AppGallery | foto: Huawei

Vývojářům nabízí na výběr, zda se chtějí ubírat cestou vývoje jedné aplikace pro oba ekosystémy (tedy pro HMS nebo GMS), nebo dvou samostatných aplikací. Z dosavadní zkušenosti vyplývá, že část si jich volí jeden model a část druhý. Plánem pro letošní rok je mít v AppGallery až 250 nových lokálních aplikací.

Ke stažení jsou appky všech tuzemských operátorů

Už dnes v AppGallery jsou k dispozici aplikace všech mobilních operátorů v ČR, včetně aplikací podporujících televizní přenos. Aplikace operátora T-Mobile zatím funguje pro telefony Huawei s Mobilními službami Google (GMS). V řádu týdnů bude k dispozici i pro telefony s HMS. Dostupná je také první významná hra od domácího vývojáře Alda Games nebo aplikace klíčových rozhlasových hráčů Evropa 2, Frekvence 1 nebo Český rozhlas. Uživatelům pak je již delší dobu k dispozici aplikace Komerční banky.

Registrovanými vývojáři, kteří připravují své aplikace pro AppGallery, jsou také Česká spořitelna a Raiffeisenbank. V jednání jsou další bankovní aplikace ostatních finančních ústavů. „Ambicí Huawei je v roce 2020 v ČR představit také službu Huawei Pay,“ uzavřeli zástupci výrobce.

zdroj: huawei

Total
7
Shares