Mafia

V chystání je Mafia 4! Skvělý návrat do Lost Heaven, nebo obří průšvih?

  • Populární trilogie možná dostane prequel
  • Objevují se první střípky o hře Mafia 4
  • Její děj by měl být zasazen do minulosti

Studio Hangar 13 ostříleným hráčům určitě nemusím představovat. Tím spíš, pokud k tomu navíc přidám název Mafia 3. Naprosto záměrně se vyhnu nějaké hlubší kritice samotné hry, protože: a) všechno už bylo tisíckrát řečeno, b) s ohledem na stáří je to vcelku zbytečné.

Trojka byl průšvih!

A také věřím, že nemá smysl pitvat všechny ty peripetie, jež samotné premiéře v roce 2016 předcházely. Jako velký fanoušek hlavně prvního dílu (s přivřením obou očí i druhého), jsem si nedělal vyloženě bláhové naděje, realita však byla o dost tvrdší.

Ambice vystavět silný příběh v kombinaci s maximální herní volností se přes některé osvěžující prvky (získávání čtvrtí apod.) ve výsledku příliš nepovedla. Spousta změn, o nichž se zvláště v rané fázi mluvilo, zůstalo jen na papíře.


Nepřehlédněte: První vesmírný hotel se otevře už v roce 2025. Nabídne sci-fi dovolenou s umělou gravitací a výhledem na Zemi


Netuším, jak moc se do celého toho slepence promítl odchod Dana Vávry na počátku vývoje stejně jako transformace studia 2K na Hangar 13, ale celkový realizační výstup byl docela zklamání.

Mafia a výlet do minulosti

Nicméně název herní série přichází po letech opět na přetřes, a to v souvislosti s chystaným prequelem, jež by měl být dějově zasazen do časů dávno před prvními událostmi.

Dočkáme se perfektně vystavěné zápletky o vzestupu moci a vlivu Dona Salieriho (a samozřejmě i Morella)? Překvapí nás vývojáři opravdu promyšleným návratem do Lost Heaven?

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares