Honor 50

Honoru se po odchodu z Huawei daří, s novým Honorem 50 plánuje útok na vrchol

  • Honor se během pár měsíců vyhoupnul na 9,5 % podílu na trhu v mateřské Číně
  • V České republice už brzy představí sérii špičkových smartphonů Honor 50

Honor představil minulý týden několik novinek, na které se brzy můžeme těšit i v České republice a na Slovensku. Mezi nimi dlouho očekávanou vlajkovou loď Honor 50 či nová bezdrátová sluchátka Earbuds 2 SE.


Psali jsme: Peklo zamrzlo! Honor oficiálně potvrdil návrat Google služeb


Honor má velké plány do budoucna

V posledních letech se ale firmě nedařilo tak, jak by si přála, za což mohly americké sankce. Po osamostatnění na Huawei ale Honor začíná vystrkovat růžky. Náramek Band 6 je prodejním hitem a podíl na trhu v mateřské Číně se v květnu vyšplhal na 9,5 %.

Honor 50 dorazí s Obchodem Play

Od 17. listopadu 2020 uběhlo pouhých 211 dní, kdy Honor začínal od nové startovací čáry už jako samostatná společnost. Během této velmi krátké doby zmobilizoval své zdroje a intenzivně pracoval na uvedení novinek, mezi nimi i série smartphonů Honor 50.

V současné době firma spolupracuje s více jako 1000 dodavateli a v mateřské Číně otevřela víc jak 2 500 kamenných obchodů. Neméně působivého úspěchu bude chtít dosáhnout také na globálních trzích.

Globální prezident Honoru George Zhao na nedávné tiskové konferenci uvedl: „Za 211 dní je radost a čest být zpět ve hře. Náš výzkumný a vývojový tým se rychle zmobilizoval, snažil se ve dne v noci a piloval nový produkt s mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 778 G.“

Připomeňme, že chytré telefony řady Honor 50 budou opět využívat služby společnosti Google. Ty jsou životně důležité pro západní trhy, nabízejí totiž populární aplikace jako Obchod Play, Google Pay, Gmail či YouTube. Na českém trhu bychom se s novými smartphony měli setkat v červenci.

Total
32
Shares