Honor

Honor může dostat Google zpět! Jednání jsou v plném proudu

  • Honor jedná se všemi velkými hráči
  • Dočkáme se brzkého návratu Google služeb na telefony Honor?

Výkonný ředitel Honoru George Zhao Ming v rozhovoru pro deník South China Morning Post uvedl, že firma plánuje co nejdříve obnovit své partnerství s Googlem. Pokud se obě společnosti domluví, bude to pro Honor představovat velké vítězství. Do svých telefonů by pak totiž mohl integrovat služby Googlu, což by mu jistě dopomohlo k lepším prodejům.

Jednání už probíhají

Stejně jako Huawei, ani Honor po zařazení na blacklist amerického ministerstva průmyslu a obchodu nesměl prodávat smartphony se službami od Googlu a přístupem do Obchodu Play. Namísto toho se spoléhal na platformu AppGallery.

Protože ale koncem loňského roku došlo k prodeji dceřinky Huawei, mohlo by se začít brzy blýskat na lepší časy. George Zhao Ming tvrdí, že podnik obnovil spolupráci s Microsoftem, Intelem, AMD a Qualcommem. Zatímco čipy od Qualcommu jsou klíčové pro smartphony, o partnerství s Intelem a AMD se firma zajímá zejména kvůli notebookům MagicBook.


Psali jsme: Akvizice roku je tady. Huawei prodal Honor!


Vrátí se služby Google?

Nejsledovanější je bezpochyby vyjednávání s Googlem, které by v případě, že bude úspěšné, mělo přinést na Honor telefony znovu služby Googlu. Ty jsou kriticky důležité na západních trzích. Zatím ještě nic nebylo upečeno, ale jednání jsou údajně v plném proudu.

Honor doufá, že se vše podaří úspěšně vyřešit a z tohoto důvodu pozastavil globální premiéru svého smartphonu V40 5G. Novinka je zatím dostupná pouze v Číně, kde jsou Google služby blokované v rámci celonárodní cenzury.

Total
0
Shares