Galaxy Watch5

Hodinky Galaxy Watch 5 nabízejí možnost sledovat cyklus na základě teploty i v Česku

  • S hodinkami Galaxy Watch 5 mohou ženy přesněji sledovat svůj menstruační cyklus
  • Samsung se spojil s firmou Natural Cycles, která vyvinula speciální algoritmus
  • Funkce je i v Česku a na Slovensku

Samsung znovu vylepšuje. Jihokorejská společnost oznámila, že součástí funkce Cycle Tracking (sledování menstruačního cyklu) bude nadále i měření teploty pokožky. Uživatelky hodinek Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro tak mohou pohodlně získat podstatně podrobnější informace o svém menstruačním cyklu a celkovém zdraví. Vylepšená funkce je k dispozici prostřednictvím aktualizací aplikace Health.


Nepřehlédněte: 6G v Číně dosahuje takové úrovně, až z toho mrazí. Zbytek světa je pozadu


Samsung vylepšil Galaxy Watch 5

Uživatelky ve snaze odhadnout čas příští periody často využívají měření bazální tělesné teploty, která se řídí podle menstruační fáze. Bazální teplotu je zapotřebí změřit okamžitě po probuzení před jakoukoli fyzickou aktivitou nebo předtím, než na ženu začnou působit jakékoli vlivy okolí.

Kvůli přesným výsledkům je teplotu nutno měřit ihned po probuzení každé ráno, což někdy nemusí být vhodné a žena na to může zapomenout. Díky nové funkci hodinek Galaxy Watch 5 ovšem k měření dochází automaticky a tím pádem je vše snazší a pohodlnější.

Funkce Cycle Tracking pochází z dílny společnosti Natural Cycles. Díky senzorům Samsung se do aplikace zapisují změny teploty pokožky, což je spolehlivý údaj pro odhad bazální teploty. Měření probíhá na zápěstí ještě ve spánku. Hodinky řady Galaxy Watch 5 k přesnějšímu měření využívají infračervenou technologii, která funguje i při změně okolních podmínek.

Samsung Galaxy Watch5
Zdroj: Samsung

Dámy se mohou těšit na sledování cyklu na základě teploty

Funkce Cycle Tracking se aktivuje v aplikaci Samsung Health. Do kalendáře je nutno zadat informace o poslední periodě a pak si v nastavení aktivovat predikci teploty na základě teploty kůže.

Hodnoty naměřené v uplynulém měsíci se zobrazí coby graf, uživatelky na něm vidí jak datum menstruace, tak i odhadované datum ovulace a tzv. plodné dny. Všechna data jsou šifrovaná a ukládají se přímo v zařízení majitelky, takže citlivé informace nejsou nijak ohrožené.

Aplikace rovněž vyhodnocuje informace o zdravotním a fyzickém stavu, které do něj uživatelky zadávají, a může nabídnout cenné informace a rady. Kromě toho aplikace Samsung Health nabízí i další užitečný obsah důležitý pro zdraví v širším smyslu, např. řízený strečink či kurzy meditace za účelem zmírnění stresu a zkvalitnění spánku.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: Samsung TZ

Total
0
Shares