Nokia G21

HMD Global zakládá nové středisko pro výzkum a vývoj, telefony Nokia budou ještě bezpečnější

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, oznamuje akvizici aktiv společnosti Valona Labs a otevření zcela nového střediska pro výzkum a vývoj s názvem Center of Excellence, které bude sídlit ve finském Tampere a specializovat se na software, bezpečnost a služby. HMD Global se tak čistě z hardwarové společnosti stane společností zaměřenou také na software.

V červnu tohoto roku vstoupila společnost HMD Global do nového segmentu zavedením globální datové roamingové služby. Ta nese název HMD Connect a jejím posláním je umožnit lidem bezproblémově využívat datové služby po celém světě, bez nutnosti v jednotlivých státech měnit SIM kartu. V následujících měsících se bude nové středisko v Tampere zabývat vývojem právě této služby a zároveň začne pracovat na dalších.

Ilustrační obrázek | foto: HMD Global

Nokie do budoucna budou ještě bezpečnější

Mezi ty patří například vzdálené zamknutí zařízení, správa podnikové mobility, zabezpečení software mobilních telefonů, bezpečná síťová komunikace a takzvané „Black Box testování“. To prověří fungování software z pohledu běžného uživatele, který nezná strukturu programu. Výrobce má také ambice rozšířit oblast působnosti centra tak, aby v budoucnu rozvíjelo i zobrazovací a zvukové technologie.

„Věříme, že by měl být každý telefon vyroben s ohledem na bezpečnost, spolehlivost a důvěryhodnost. Jsme proto hrdí, že můžeme oznámit akvizici aktiv společnosti Valona Labs, což je renomovaná a důvěryhodná společnost v oblasti mobilního software,“ uvedl Juho Sarvikas z HMD Global.

HMD Global Nokii zachránilo

Připomeňme, že HMD od Microsoftu v roce 2016 koupila mobilní divizi a od Nokie získala práva využívat značku alespoň do roku 2026. O výrobu nových modelů Nokie s Androidem stará Foxconn skrze dceřinku FIH Mobile, která výrobní haly získala rovněž od Microsoftu. HMD Global je známá produkcí telefonů s dobrým poměrem cena/výkon a především příkladnou softwarovou podporou.

Total
0
Shares