Starlab

Hilton míří do vesmíru. Pro astronauty navrhne luxusní pokoje na nové vesmírné stanici Starlab

  • Ve vesmíru jako v luxusním hotelu?
  • Pokoje pro astronauty na stanici Starlab navrhne Hilton

Známý americký řetězec luxusních hotelů Hilton navrhne zázemí pro astronauty na vesmírné stanici Starlab. První modul se za spolupráce společností Voyager Space Holdings a Lockheed Martin začne vyrábět už v následujícím roce. Upozornil na to server Interesting Engineering.


Nepřehlédněte: V Česku je mají desetitisíce lidí, teď je ale výrobce zařízne. Tyto telefony Xiaomi, Redmi a POCO Android 13 nedostanou


Řetězec luxusních hotelů se bude podílet na stavbě vesmírné stanice

Starlab, připravovaná náhrada za Mezinárodní vesmírnou stanici ISS, která krouží kolem Země již více než dvě desetiletí, bude vybavena apartmány pro astronauty, o jejichž návrh se postarají designéři hotelového řetězce Hilton.

Podle návrhářů je jedním z hlavních faktorů celého projektu pohodlí astronautů, kteří zde budou pobývat po dobu až několika týdnů. Kromě designu ubytovacích apartmánů navrhne Hilton také společenské prostory a spací zařízení pro astronauty. Zároveň jeho lidi budou mít za úkol zkoumat možnosti zážitků astronautů na palubě a postarají se o marketing vesmírné stanice.

„Již desítky let mají objevy ve vesmíru pozitivní vliv na život na Zemi a nyní bude mít Hilton příležitost využít tohoto jedinečného prostředí ke zlepšení zážitků hostů všude tam, kam lidé cestují,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Hiltonu Christopher Nassetta.

Starlab
Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Lockheed Martin Corporation

Starlab je náhrada za Mezinárodní stanici ISS

Nástupce ISS ubytuje až čtyři astronauty, kteří budou moci využívat nejmodernější laboratorní systém a „dokonalý“ vědecký park. NASA počítá s tím, že stanice bude sloužit k provádění důležitého výzkumu v podmínkách beztíže.

Národní úřad pro letectví a vesmír dlouhodobě provádí vesmírné experimenty a testuje různé materiály a přístroje, které budou nasazeny během budoucích vesmírných cest na Měsíc a Mars. Voyager Space Holdings a Lockheed Martin chtějí stanici Starlab zprovoznit již v roce 2027. Nacházet by se přitom měla na nízké oběžné dráze Země.

Není to poprvé, co bude mít Hilton co dočinění s vesmírem. Řetězec, pod který patří značka DoubleTree, už dříve poskytl recept a ingredience pro čokoládové sušenky, které se staly prvním jídlem upečeným ve vesmíru v experimentální peci.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Lockheed Martin Corporation, zdroj: IE

Total
0
Shares