HarmonyOS

Harmony OS 2.0 vypadá jako Android, nově už běží i na Mate 30

  • Harmony OS je vlastní platforma budoucnosti
  • Huawei plánuje její implementaci napříč různými zařízeními

V Huawei pracují na novém operačním systému Harmony OS. Na konci loňského roku firma zpřístupnila první beta verzi, díky čemuž vývojáři mohli testovat uživatelské prostředí a především vyvíjet aplikace. S příchodem druhé bety se systém dostává na další zařízení, jako je třeba telefon P30 Pro.

Běží už i na modelu Mate 30

Na Twitteru italského vývojáře Marco Improda se v uplynulých hodinách objevila videa, která demonstrují Harmony OS na smartphonu Mate 30. Systém vypadá na první pohled jako Android, za což vděčí prostředí EMUI 11.

Vypadá jako Android

To, jak víme, bylo vyvinuto jak pro Android, tak pro Harmony OS. Vizuálních změn tak je naprosté minimum. Speciální vlastností Harmony OS je, že je kompatibilní s aplikacemi pro Android.

Původní článek z 12.1 (09:36)

Jeden by si myslel, že v pozadí až neuvěřitelné expanze nového systému Harmony OS zásadně figuruje dlouhodobá kauza Huawei se Spojenými státy. Opak je prý pravdou. Wang Chenglu, šéf v oblasti softwaru společnosti, se nechal slyšet, že taková souvislost prakticky neexistuje.

Harmony OS s tím nemá co dělat

Naprosto zřetelně dal najevo, že s myšlenkou jednotného vlastního řešení si společnost pohrává už několik let. Navzdory existenci dvou nejsilnějších platforem iOS a Android stále na trhu existuje určitá fragmentace napříč podporovanými zařízeními. Harmony OS postavený na linuxovém mikrokernelu může být dostupný „pro všechny“.

Podobnost s iOS nebo Androidem je náhodná

A také jedním dechem dodal, že proklamovaná podobnost s těmito systémy je čistě náhodná. Huawei si údajně jde vlastní cestou. „Chceme nabídnout pouze jednu možnost, která bude dostupná nejen na mobilních telefonech a tabletech, ale i dalších chytrých zařízeních a nosistelnosti, IoT, lékařství nebo v automobilech,“ dodal.

Total
4
Shares