Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous

Hackeři z Anonymous vyhlásili Rusku válku. Pomohou Ukrajině

  • Hackeři z Anonymous vyhlásili Rusku válku, vyřadili z provozu státní televizi RT
  • Využili útok typu DDoS (Distributed Denial of Service)

Ukrajina se brání ruské agresi všemi možnými prostředky. Důležitý je i boj v kyberprostoru. Válkou sužované zemi tak pomohou dobrovolníci z řad hackerů a zapojí se i skupina Anonymous, která již zaútočila na web ruské státní televize Russia Today (RT).


Nepřehlédněte: Česko podalo Ukrajině pomocnou ruku. SMS i volání zcela zdarma


Ukrajina je ve válce

Hackeři z Anonymous jsou známí tím, že kromě DDoS (zahlcovacích útoků) také napadají webové stránky či zveřejňují tajné informace. Už se jim podařilo „sestřelit“ televizi RT (dříve známá jako Russia Today) a další útoky budou brzy následovat. Nechvalně známá skupina se do povědomí veřejnosti dostala hlavně tím, že napadla web Sony, ale v posledních letech přece jen ukázala, že když na to přijde, umí zabojovat i za vznešené cíle. Reagovala třeba na teroristické útoky v Paříži a dalších městech, po kterých vyhlásila „kyber-válku“ uskupení Islámský stát.

ESET objevil destruktivní malware použitý na Ukrajině
Zdroj: Max Kukurudziak / Unsplash

Hackeři z Anonymous

Kromě Anonymous Ukrajině pomohou i dobrovolní hackeři, které na specializovaných fórech shání zakladatel firmy zabývající se kybernetickou bezpečností Jegor Aušev. Ten v rozhovoru s agenturou Reuters uvedl, že tak učinil na základě pověření vysokého úředníka z ukrajinského ministerstva obrany.

Zatím na žádost o pomoc reagovaly stovky dobrovolníků, kteří se zapojí do ochrany kybernetického prostoru v zemi. Nejdříve ale musí každý projít testem, zda není ruský agent.

Zdroj náhledové fotografie: Max Bender / Unsplash

Total
3
Shares