Google YouTube

Google zametl s YouTube Vanced, ale to mu nestačí! Ještě přitvrdil

  • Populární YouTube Vanced končí
  • Služba byla Googlu trnem v oku
  • A jde v tomto směru ještě dál

Sledujete oblíbené videoklipy a videa skrze YouTube nebo jste až doposud preferovali poněkud svéráznější způsob? Ano, mám na mysli populární alternativu YouTube Vanced. Na tu měl Google docela dlouho spadeno a jak se říká: tak dlouhou se chodilo se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo.

Skvělý a nenáviděný YouTube Vanced

Minulý čas je zde použitý schválně. Americký gigant totiž sáhl k nekompromisnímu finálnímu kroku. Dal vývojářům aplikace na srozuměnou, že musí odstranit nejen logo, ale i jakékoliv odkazy související s platformou YouTube. Důvod? Source kód Google a další přidružené vlastnosti, které z originálu, byť nepřímo vycházejí.

To nejdůležitější je však zjevně něco jiného. Vanced fungoval skvěle, a hlavně bez reklam. Voilà, právě odtud vítr fouká! Realita je následující: ti z vás, kteří tuto alternativu již mají, ji budou moci výhledově používat i nadále. Jak dlouho? To je otázka pro Google. Pakliže svoji službu zásadně překope, nejspíš si neškrtnete. Noví uživatelé však mají smůlu, vývojáři YouTube Vanced odpískali.


Nepřehlédněte: Češi pozor! WhatsApp ukončuje podporu na těchto telefonech


Pohádka s nešťastným koncem

Ale tím to nekončí. Google Play Store nově vyhodnotí tuto appku jako rizikovou. Jde o navlas stejnou situaci jako v případě oblíbeného AnTuTu. Pikantní na tom je, že zatím vůbec není zřejmé, co tím Američan sleduje. Chybové hlášení (podezření na potenciálně rizikový software) se objevuje jen u určitých verzí.

Podle některých zdrojů jde o první nátlak na uživatele, aby si „nechtěnou“ appku šmahem odinstalovali. Pokud tak učiní a nemají zálohu; ať už v telefonu nebo na počítači, oficiální cestou si ji znovu nenahrají.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes, Unsplash (ilustrační)

Total
21
Shares