Google ukončil prodej chytrého reproduktoru Home, v nabídce ho nahradí Prince

  • Nový kecálek chytré domácnosti je na cestě

Google překvapivě zastavil prodej svého chytrého reproduktoru Home. V tuto chvíli již není v internetovém obchodě společnosti dostupný. Jediné, co se dá ještě zakoupit, jsou různé doplňky, jako třeba různě barevné základny. Spekuluje se, že Home brzy nahradí jiný, novější model.

Náhrada je na cestě

Upozornil na to server 9to5Google, jehož redaktoři předpokládají, že Google v nejbližší době uvede na trh novou generaci řídícího centra chytré domácnosti právě pod názvem Nest. Zařízení je momentálně ve vývoji a má nést interní označení Prince.

Ilustrační obrázek | zdroj: Google

Mezi vylepšení nového modelu mají patřit lepší zvuk, údajně se posune blíže k většímu Home Max, a modernější design. Tento krok je logický už vzhledem k tomu, že Google Home prodává již dlouhé čtyři roky, bez větších úprav.

Nest koupil v roce 2014

Další informace zatím nejsou známy. Nicméně stažení z prodeje naznačuje, že novinka se v obchodech objeví co nevidět. Připomeňme, že Google za firmu Nest v roce 2014 zaplatil 3,2 miliardy dolarů v hotovosti. Nest se tenkrát stal druhým největším úlovkem internetového velikána Google (v roce 2012 koupil firmu Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů.

Total
0
Shares