Google Pixel 3

Google by si měl vzít příklad ze Samsungu. Odstřihl podporu u starších Pixelů

  • Google odstřihl starší telefony
  • Řeč je o Pixelu 3 a Pixelu 3 XL
  • Nejsou 3 roky trestuhodně málo?

Historicky byly telefony řad Nexus a Google Pixel obecně vnímány jako etalon nejrychlejší a nejdelší podpory napříč androidovými zařízeními. S ohledem na současné trendy a tendence mobilních výrobců to však už dávno neplatí. Nová bezpečnostní aktualizace, která míří na Pixel 3 a Pixel 3 XL je nejspíš úplně poslední a americký podnik jim dává pomyslné sbohem.

Tři roky a dost!

Souhlasím, že z hlediska toho, co Američan proklamoval, nejde o žádné překvapení. Tyto smartphony se dostaly na trh s Androidem 9.0 v roce 2018 a absolvovaly další tři hlavní systémové updaty. Potud je to nejspíš v pořádku, ale přesto se nabízí otázka, jestli by to Google neuměl i lépe.


Nepřehlédněte: Tomu neuvěříte! Samsung převálcuje konkurenci, jeho telefony získají 4 aktualizace Androidu


Pixel 6
ilustrační (Zdroj: Daniel Romero, Unsplash)

Nejde ani tak o skutečnost, že se podnik rád (nebo by aspoň chtěl) srovnává s konkurenčním Applem, ale spíš o fakt, že i některé značky v rámci stejné platformy slibují lepší zítřky. A nemusíme chodit daleko.

Google už není první

Takový Samsung zvažuje, že vlajkové smartphony a tablety nedostanou tři, ale rovnou čtyři velké aktualizace systému. To by znamenalo, že telefony jdoucí do prodeje s Androidem 12 by měly ještě nárok na Android 16.

Souhlasím s tím, že ve vztahu k Pixelům 3 není samotné srovnání příliš fér, protože jde o výběhové kusy. Na druhou stranu by to měl být právě Google, kdo by měl jít v tomto směru příkladem, nemyslíte?

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva Google

Total
1
Shares