Google Pixel Watch

Pixel Watch: Specifikace, detaily a vše ostatní. Půjde o prodejní hit?

  • Pixel Watch dorazí na podzim
  • Jde o nové chytré hodinky
  • Přinášíme ucelený přehled

U příležitosti eventu Google I/O, který se letos konal už tradičně v květnu, americký podnik krom nových Pixelů 7 ukázal i chystané hodinky Pixel Watch, vůbec první ve stávajícím portfoliu.

Pixel Watch

Ty nabídnou bezrámečkový displej, prvotřídní hlasovou umělou inteligenci nebo podporu všech nativních aplikací Google. A nebudou chybět ani senzory tepové frekvence, GPS, spánku, sportovní a fitness funkce, Sp02 apod. A také se počítá s LTE variantou, jež bude o něco dražší.

Výrobce se rovněž nechal slyšet, že ihned po uvedení, bude dostupná celá řada náhradních 20mm řemínků; například matný černý, zlatý a ostatní barvy přijdou nedlouhou poté.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous odtajnili tajemství vesmíru. Ruský Roskosmos má smůlu


Google Pixel Watch
Zdroj: Google

Postarší hardware?

Až doposud vesměs pozitivní očekávání aktuálně kalí překvapivá informace. Server 9to5Google nedávno avizoval, že od zdroje blízkého Googlu se dozvěděl neradostnou zprávu.

Hodinky by měly být osazeny procesorem Exynos 9110. Čipset Samsung použil už před čtyřmi lety v první generaci vlastních smartwatch. Ten doplní 1,5 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti.

Wear OS na míru

Google Pixel Watch poběží na operačním systému Wear OS 3.0, avšak na rozdíl od Galaxy Watch4 (recenze) bez faceliftu a kudrlinek, které si upravil Samsung k obrazu svému.

Google Pixel Watch
Zdroj: Google

9to5Google zmiňuje jednoduchý seznam aplikací, velkou paletu minimalistických analogových/digitálních ciferníků, provázanost s Android telefony a Chromebooky (odemykání hodinkami) nebo funkci rychlého párování.


Nenechte si ujít: Vivo X80 Pro RECENZE: Aktuálně nejlepší fotomobil na českém trhu!


Cena a dostupnost

Další zajímavostí je info, že některé vlastnosti (metrika, zdraví) Google převezme od dceřiné značky Fitbit. Pixel Watch budou mít oficiální premiéru letos na podzim spolu s novými Pixely 7. Cena by se mohla pohybovat mezi 250 – 350 USD, což je přibližně 6 až 8 tisíc korun.

Zdroj náhledové fotografie: Google, oficiální promo

Total
0
Shares