Pixel Watch

Šetřílek Google? Pixel Watch mají mít čtyři roky starý procesor

  • Google Pixel Watch dorazí na podzim
  • Jde o nové chytré hodinky
  • Jejich výbava budí rozpaky

V uplynulém týdnu americký brand upořádal dnes již tradiční Google I/O event, na kterém odhalil několik důležitých novinek; namátkou například nový Pixel 6a nebo vůbec první vlastní chytré hodinky.

Pixel Watch

Pixel Watch nabídnou bezrámečkový displej, prvotřídní hlasovou umělou inteligenci nebo podporu všech nativních aplikací Google. A nebudou chybět ani senzory tepové frekvence, GPS (možná i LTE), spánku, sportovní a fitness funkce, Sp02 apod.

Další zajímavostí je info, že některé vlastnosti (metrika, zdraví) Google převezme od dceřiné značky Fitbit. Pixel Watch budou mít oficiální premiéru letos na podzim spolu s novými Pixely. Cena by se mohla pohybovat mezi 250 – 350 USD, což je přibližně 6 až 8 tisíc korun.


Nepřehlédněte: Je to oficiální! Známe evropskou cenu telefonu Google Pixel 6a, kolik bude stát?


Ale co ten procesor?

Až doposud vesměs pozitivní očekávání aktuálně kalí překvapivá informace. Server 9to5Google tvrdí, že od zdroje blízkého Googlu se dozvěděl nepříliš radostnou zprávu. Pixel Watch by měly být osazeny procesorem Exynos 9110. Tento čipset Samsung použil už před čtyřmi lety v první generaci vlastních smartwatch.

„Na hodinky Google Pixel Watch jsme čekali dlouhé roky. Nechceme jen další Galaxy Watch.“

— Michael L. Hicks, Android Central

I když je údajně výkonnější než konkurenční a rovněž obstarožní Qualcomm Snapdragon Wear 4100+, ozývají se kritici, že s ohledem na avizované novinky v rámci Wear OS jde o krok zpět. Co si o tom myslíte vy?

Zdroj náhledové fotografie: oficiální promo společnosti Google

Total
0
Shares