Google Pixel 7

Pixel 7 se objevuje na prvních renderech. Přitlačí letos Google na pilu?

  • Google Pixel 6 je aktuální modelová řada
  • Americký podnik už chystá Pixel 7
  • Novinky dostanou Tensor 2 procesor
  • Zachová značka stejný design?

Než se dostaneme k informacím ohledně nových Pixelů, pojďme si v rychlosti udělat menší „opáčko“. Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro jsou v současnosti velmi žhavé (a žádané) novinky, které běží na nejnovější mobilní platformě Android 12. Oba telefony se sice liší v detailech, ale obecně se dá říct, že jejich hlavní síla tkví ve špičkových fotoaparátech a výkonu. Ten obstarává vlastní procesor Tensor.

Google Tensor 2

Vloni na podzim jsme avizovali, že Google s námi sehrál takovou menší habaďůru. Zmíněný čipset je totiž nikdy nevydaný Samsung Exynos 9855. K rubu by ale bylo dobré přidat i líc: Američan si jej upravil na míru, takže v této rovině se dá říct, že je „jeho“. Ale dost těch nesmyslů. Nově se totiž docela vehementně mluví o nástupci.

Tensor 2 už je totiž podle všeho v chystání. Zatím však na tento název příliš nespoléhejte, protože oficiálně by se mohl jmenovat Google Tensor GS201 a neoficiálně má krycí jméno Cloudripper.

Jestliže je současný Tensor výkonnostně na úrovni Snapdragonu 870 s tím rozdílem, že v grafice je ještě o něco výše, druhá generace by měla být ještě rychlejší. Údajně o nějakých 20, 30 procent, což by znovu znamenalo, že na nejrychlejší konkurenty stále nestačí, ale o to nejspíš Googlu ani nejde.


Nepřehlédněte: V Česku vybuchl další telefon od Xiaomi, znovu během nabíjení


Google Pixel 7 (Pro)

Pokud jde o letošní Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro, tak panovaly úvahy, že oba smartphony dostanou kameru pod displejem. Podle nejnovějších úniků však něco takového vůbec není na pořadu dne a je to vlastně logické. Jde o novou, řekněme stále vrtkavou technologii, který je sice z pohledu uživatele velmi cool, ale zatím stále naráží na vlastní limity (kvalitou se opravdu nemůže poměřovat s konvenčními řešeními).

Tuto teorii potvrzuje i poměrně čerstvé info, které nemá na svědomí nikdo menší než Steve H.McFly alias notoricky známý tipér @OnLeaks. Ten Na Twitteru umístil zbrusu nové rendery a tvrdí, že i v letošním roce bude vše při starém, tj. Američan vsadí na loňský design.

Přesto se pár změn najde; ať už jde o větší snímače v zadním fotomodulu, plastové předěly antén na bocích nebo nepatrně menší rozměry zejména v případě Pixelu 7 Pro. Ten by se měl malinko smrsknout z loňských 163,9 na 163 milimerů na výšku.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Google (ilustrační)

Total
0
Shares