Google Pixel

Google Pixel 7 Pro na dalším úniku. Procesor Tensor 2 bude (opět) pomalejší

  • Nedávno se na eBay objevil Pixel 7 Pro
  • Šlo o funkční prototyp 
  • Google telefon zařízl, ale něco už víme

Pokud jde o letošní Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro, které dorazí na podzim, tak panovaly úvahy, že oba smartphony dostanou kameru pod displejem. To se nakonec a naprosto logicky ukázalo jako holý nesmysl.

Pixel 7 přijde na podzim

Jde o novou, řekněme stále vrtkavou technologii, která je sice z pohledu uživatele velmi cool, ale zatím stále naráží na vlastní limity (kvalitou se opravdu nemůže poměřovat s konvenčním řešením).

To ostatně nedávno potvrdil i Steve H. McFly alias @OnLeaks. Ten Na Twitteru ukázal nové rendery a potvrdil, že i v letošním roce bude vše při starém, tj. de facto stejný design i velikost zařízení.

Přesto se pár změn najde; ať už jde o větší snímače v zadním fotomodulu, plastové předěly antén na bocích nebo nepatrně menší rozměry zejména v případě Pixelu 7 Pro. Ten by se měl smrsknout z loňských 163,9 na 163 milimerů na výšku.


Nepřehlédněte: Odborníci bijí na poplach: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger


Google Pixel 7
ilustrační, zdroj: Google, oficiální render

Tensor 2 nebude rychlík

Mnohem zajímavější je ale příhoda, se kterou se svěřil jeden uživatel na Redditu. Tvrdí, že naprosto náhodou zakoupil funkční prototyp telefonu Pixel 7 Pro. Ten sice Google po chvíli zařízl, ale ze smartphonu se přesto podařilo vyextrahovat pár informací.

Jak potvrzuje Android Authority, z logů se podařilo vyčíst, že americká výrobce s největší pravděpodobností zůstává u starší architektury ARM v8. To znamená přítomnost osmi jader ve složení 2 + 2 + 4.

Přičemž první dvě by měla být výkonný Cortex-X1 doplněná o 2× Cortex-A78 + 2× Cortex-A55. Ale co to znamená? Jednoduše to, že Tensor 2 bude někde na úrovni postarších procesorů Snapdragon 888 nebo dokonce 865.

Zdroj náhledové fotografie: Google, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares