Google Pixel 7 Tensor 2

Google Pixel 7 dostane nový procesor. Co o Tensoru 2 víme?

  • Google Pixel 6 je nová modelová řada
  • Výkon obstarává vlastní procesor 
  • Údajně je už v chystání další generace
  • Tu dostane Google Pixel 7 příští rok

Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro jsou v současnosti velmi žhavé (a žádané) novinky, které běží na nejnovější mobilní platformě Android 12. Oba telefony se sice liší v detailech, ale obecně se dá říct, že jejich hlavní síla tkví ve špičkových fotoaparátech a výkonu. Ten obstarává vlastní procesor Tensor.

Tensor „by Google“

Nedávno jsme avizovali, že Google s námi sehrál takovou menší habaďůru. Zmíněný čipset je totiž nikdy nevydaný Samsung Exynos 9855. K rubu by ale bylo dobré přidat i líc: Američan si jej upravil na míru, takže v této rovině se dá říct, že je „jeho“. Ale dost těch nesmyslů. Nově se totiž docela vehementně mluví o nástupci.

9to5Google s odvoláním na XDA Developers tvrdí, že Tensor 2 už je v chystání. Zatím však na tento název příliš nespoléhejte, protože oficiálně by se měl jmenovat Google Tensor GS201 a neoficiálně má krycí jméno Cloudripper.


Nenechte si ujít: Android 12 nestahujte! Uživatelé Google Pixelů hlásí problémy


Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | foto: FONETECH.CZ

Google Pixel 7

Jestliže je současný Tensor výkonnostně na úrovni Snapdragonu 870 s tím rozdílem, že v grafice je ještě o level výše, novinka by měla být ještě rychlejší. Údajně o nějakých 20, 30 procent, což by znovu znamenalo, že na nejrychlejší konkurenty stále nestačí, ale o to nejspíš Googlu ani nejde. A ano, objevit by se měl v další vlajkové řadě Google Pixel 7 v příštím roce.

Total
0
Shares