Google Pixel 6a

Google Pixel 6a bude lepší i horší. Známe další specifikace

  • Google představil Pixely 6 v říjnu
  • Na cestě je i levnější Pixel 6a
  • Přinášíme další informace

Jak jsme vás včera informovali, Google dlouhodobě ignoroval nastolené trendy a patřil mezi jednoho z mála výrobců, kteří se nebáli na trh přinášet menší, kompaktní mobilní telefony. Takový loňský Pixel 5 je toho jasným důkazem. Letos je to malinko jinak. Pixel 6 není rozhodně obr, ale se svými skoro 160 milimetry na výšku už to není žádný střízlík.

Google Pixel 6a dostane Tensor…

Přesto na malé smartphony docela nezanevřel. V chystání je totiž Pixel 6a, který by měl mít rozměry 152,2 × 71,8 × 8,7mm. Design bude přímo vycházet z letošní vlajkové řady. Displej? 6,2″ Full HD+ OLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí. Procesor? Stejně jako u výkonnější dvojice dostane vlastní čipovou sadu Google Tensor.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12X (Mini): Známe specifikace nového kompaktního telefonu!


…a postarší prověřený fotoaparát

Až doposud to vypadalo hodně dobře, nicméně z pohledu fotoaparátů už to taková hitparáda není. Na zádech bude mít Pixel 6a dvojici těchto snímačů: hlavní (wide) 12,2Mpx Sony IMX363. Že je vám povědomý? Jde o stejný foťák, který Google v Pixelech používal poslední tři, čtyři roky. Ten doplní 12Mpx širokáč Sony IMX355. Doufejme, že Američan tyto ústupky zohlední v ceně.

Total
1
Shares