Google Fit

Google Fit nově změří tep a dech, stačí k tomu telefon s foťákem

  • Google Fit se dočká nových vylepšení
  • Nově změří tep i dech, stačí fotoaparát smartphonu

Aplikace Google Fit, která uživatelům pomáhá měřit sportovní aktivity a zaznamenávat stav jejich zdraví, rozšiřuje své funkce o měření dechu a tepu. Parádní je, že abyste je mohli využívat, postačí vám pouze smartphone s fotoaparátem.


Psali jsme: Google kopíruje Apple. Android 12 nabídne uspání nepoužívaných aplikací


Pro měření počtu výdechů a nádechů za minutu musí uživatel telefon umístit tak, aby přední kamerou snímal horní polovinu těla, hlavu a hrudník. Poté se na displeji mobilu zobrazí pokyny pro dýchání s indikátorem ve tvaru kruhu, který informuje o správném postupu.

Měření dechu aplikací Google Fit
Měření dechu aplikací Google Fit

Měření pulsu je ještě snazší. Postačí pouze přiložit prst na zadní čočku fotoaparátu s aktivním přisvícením. Měření probíhá 30 sekund a software během tohoto časového úseku sleduje barvu prstu, která se mění podle průtoku krve. Na jeho základu pak systém určí tepovou frekvenci. Na stejném principu fungují i některé konkurenční aplikace.

Měření tepu aplikací Google Fit
Měření tepu aplikací Google Fit

Googlemyslí jen na Pixely

Asi není třeba zdůrazňovat, že měření jsou pouze orientační a neslouží pro lékařské účely. Pokud právě míříte do Google Play, odkud si aplikaci Google Fit chcete stáhnout, tak zadržte. Nové funkce se v ní objeví až příští měsíc. Navíc budou zpočátku dostupné pouze pro Pixely, na další smartphony se dostanou až v průběhu roku.

Total
1
Shares