Google

Google stále blokuje Donalda Trumpa. Jaký k tomu má důvod?

  • Donald Trump jde s dobou
  • Má vlastní sociální síť Truth Social
  • Aplikaci Google stále blokuje

Osobnost Donalda Trumpa nemá zřejmě smysl příliš rozebírat. Primárně stačí vědět, že jde o bývalého amerického prezidenta, který se opíral o četnou základnu fanoušků stejně jako odpůrců.

Trump svým pánem

Mnohem důležitější než jeho samotné politické působení je kauza, která vyústila k doživotnímu zablokování Trumpova twitterového účtu za podněcování dezinformací a lží, jež byly jednou z příčin útoku na Kapitol Spojených států v lednu loňského roku.

Ten, do té doby na sociálních sítích velmi aktivní, nedávno vytvořil pomyslný protipól Truth Social. A světe div se, rozdíly jsou minimální. Každý příspěvek je nazýván Truth“ (v překladu pravda), pakliže jej chcete sdílet, jde o „ReTruth“. Dalšími připravovanými funkcionalitami jsou přímé zasílání zpráv a bezpečnější ověřování uživatelů.


Nepřehlédněte: Airbusu havarovalo letadlo budoucnosti. Solární Zephyr S létal 64 dní v kuse, než se zřítil v Arizoně


Truth Social
Ilustrační / Zdroj: Apple

Google: „Není to osobní“

Každopádně, aktuálně je služba k dispozici pouze v App Store. Proč ji ještě dosud neschválil i Google vysvětluje nově TechCrunch. Zlí jazykové hledali důvody v možné averzi vůči bývalému prezidentovi, ale skutečnost je mnohem prostší.

Trumpova aplikace stále porušuje některé ze zásad v souvislosti s vytvářením vlastního obsahu. Podle těchto závazných pravidel musí vývojář implementovat „robustní a zejména efektivní moderování obsahu, jak je u tohoto typu služeb obvyklé…“ V tento okamžik je aplikace přepracována a čeká na posouzení.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash

Total
0
Shares