Garmin Forerunner 255 a 955

Zaostřeno na sportovce: Dvoje nové Garminy vypadají super, jen ta cena

  • Garmin uvedl dvoje nové hodinky
  • Forerunner 255 a Forerunner 955
  • Jakou mají výbavu a kolik stojí?

Populární „hodinkový“ brand představil dvě povedené novinky, které navazují na předchozí generace. Jsou zase o fous lepší, výkonnější, chytřejší a také dražší.

Garmin Forerunner 255

Nejprve pár slov o levnějším modelu. Forerunner 255 jsou k dispozici ve dvou variantách: standardní velikost s průměrem 46 milimetrů a hmotností 45 gramů a v „eskové“, která bude lehčí a mít i nepatrně menší (průměr 41 mm).

Garmin Forerunner 255
Forerunner 245, zdroj: Garmin

Hodinky nabídnou spoustu pokročilých sportovních režimů, NFC, Garmin Pay, voděodolnost (do 5 ATM), solidní výdrž a až 30hodinovou výdrž s neustále aktivní vícepásmovou GPS. V klasickém „čtecím režimu“ vydrží až 14 dní.

Monitorování výkonu zajistí přehlednější widgety, funkce ranní zpráva, jež obstará rychlé opáčko ohledně spánku, nastíní nejbližší předpověď a navrhne ideální sportovní činnost.


Nepřehlédněte: Proč se telefonu bez Google služeb vyhnout velikým obloukem? Tady máte 5 neprůstřelných důvodů!


Garmin Forerunner 955

Dražší a vybavenější Forerunner 955 jdou do prodeje ve velikosti 47 milimetrů, nepostrádají dotykový displej včetně AOD (Aways-On). Dostupné jsou i v modelové verzi Solar, jež je: a) dražší, b) nabízí výrazně větší výdrž (až 20 dní, 49 h s aktivní GPS).

Stejně jako levnější mutace nabízí spoustu pokročilých funkcí, widgetů a přehledů včetně vícepásmové GPS, HRV nebo režim ClimbPro, který ocení zejména milovníci horské turistiky nebo ferrat.

Garmin Forerunner 955
Forerunner 955, zdroj: Garmin

Hodinky už zakoupíte i u oficiálních českých partnerů. Forerunner 255 stojí 8 690 Kč včetně daně, verze Music s podporou hudby vyjdou o tisícovku dráž. Za Forerunner 955 zaplatíte 13 990 korun, v případě Solar počítejte s dalšími třemi tisíci navrch.

Zdroj náhledové fotografie: Garmin, tisková zpráva

Total
0
Shares