Galaxy S21 Ultra

Galaxy S30 Ultra bude výkonnostní monstrum. Tentokrát bude foťák bez chybičky

  • Oficiální představení řady Galaxy S30 (S21) by mělo proběhnout už 14. ledna 2021
  • Vrcholný model Galaxy S30 Ultra bude mít skvostné specifikace
  • Nabídne hlavní 108Mpx fotoaparát i ultravýkonný procesor

Do premiéry dalších top modelu Samsungu je stále ještě daleko, ovšem informací už začíná povážlivě přibývat. Vrcholem chystané série S30 (nebo S21) bude smartphone s označením S30 Ultra, který nabídne brutální výkon i výborný fotoaparát.

Podle všeho budou nové modely řady S opět tři, tedy jako letos, a vlastně i ve stejné sestavě. Základní model doplní větší Plus verze a pak ta špičková s přídomkem Ultra. Aktuálně o posledně jmenovaném telefonu přinesl zajímavé informace únikář Ice Universe, obvykle dobře informovaný.

Sázka na 108 megapixelů

Podle něj si S30 Ultra ponechá na zadní straně hlavní snímač s rozlišením 108 megapixelů. Nebude však využívat služeb senzoru ISOCELL Bright HM1, ale vylepšené modernější varianty ISOCELL HM3, která by měla disponovat zhruba o 12 procent vyšší citlivostí na světlo. Díky tomu by model S30 Ultra měl nabídnout více detailů během focení a natáčení videa za šera a tmy než aktuální vlajka v nabídce Samsungu, model S20 Ultra.

Spekuluje se také o tom, že Samsung odstraní ze zadní sestavy fotoaparátů snímač ToF a místo něj vsadí na laserové automatické ostření. Stejné kombinace ostatně výrobce využil už u modelu Note 20 Ultra, takže tato informace dává smysl.

Na foťák pod displejem zapomeňte

S30 Ultra bude mít stále průstřel displeje pro čelní fotoaparát, stejně jako letošní a loňské modely. Ice Universe, který je dobře obeznámen s děním v Samsungu, tvrdí, že na možnost umístit fotoaparát pod displej bez nutnosti jakýchkoli výřezů je stále brzy. A to i přesto, že výrobci jako ZTE a Xiaomi už brzy slibují první takovéto novinky.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Koncept Samsung Galaxy S21 Ultra | foto: @OnLeaks, Voice

Rychlé dobíjení a výkon z říše snů

Na čelní straně má Galaxy S30 Ultra nabídnout 2K AMOLED displej se 120 hertzy (spekuluje se i o 144Hz obnovovací frekvenci – pozn. redakce), uvnitř pak ultravýkonný procesor (Evropa dostane Exynos 2100/Exynos 1080, zbytek světa Snapdragon 875) a baterii s rychlým 60W nabíjením.

V lednu do toho Samsung praští

Několik zahraničních zdrojů naznačuje, že Samsung svou sérii prémiových smartphonů S30 uvede poměrně brzy, a to už začátkem příštího roku. Premiéra je údajně stanovena na 14. ledna 2021.

Total
26
Shares