Galaxy S30 se představí už v lednu. Co náš čeká a nemine?!

  • Galaxy S30 (též Galaxy S21) bude nová vrcholná řada v příštím roce
  • Představení bychom se měli dočkat už v lednu
  • Samsung plánuje vrcholnou výbavu i bezprecedentní fotoaparát

Není žádným tajemstvím, že na letošní rok bude chtít jihokorejský gigant tak trochu zapomenout. Vlajkový Galaxy S20 Ultra měl být totiž jedním z nejlepších fotomobilů na trhu, ale v praxi se ukázalo, že zůstalo jen u zbožného přání zkušených marketérů. Tento telefon sice fotí skvěle, ale s ohledem na výbavu a technologický náskok snímačů přinejmenším zaostává za očekáváním.

Samsung půjde do plných!

Pokud se ohlédneme nazpět letošní vrcholná řada Galaxy S20, která byla slavnostně představena na jaře, splňovala papírově téměř všechny předpoklady k tomu, aby mezi uživateli naprosto bez diskuzí zabodovala. Jenže se tak nakonec nestalo, a svoji zásluhu na tom má i zmíněný S20 Ultra, který malinko selhal.

Hlavní 108Mpx foťák ale velkou díru do světa neudělal, a z hlediska softwarového processingu má Samsung bez debat co dohánět. Nově se několik zdrojů blízkých společnosti nechalo slyšet, že zkraje příštího roku jihokorejská firma rozhodně neponechá nic náhodě.

Vypukne to v lednu!

Poměrně nedávno jsme v souvislosti s novou modelovou řadou avizovali, že se jí s největší pravděpodobností dočkáme v únoru, ale nově na web unikla informace, že představení proběhne už o měsíc dřív. Leden bude patřit Samsungu, to je jasné.

Galaxy S30 datum představení | foto: Jon Prosser

Své největší naděje prý vkládá do topmodelu Galaxy S30 Ultra, který nabídne skvělý zadní foťák (stejný jako letos, tedy 108Mpx, ale s mnohem lepšími schopnostmi), výborný přední (údajně 40Mpx selfie kamera), velkou baterii s kapacitou 5 000 mAh a hlavně superrychlé 65W dobíjení. A displej? Zatím netušíme, ale s ohledem na dominantní postavení Samsungu v tomto segmentu lze očekávat jen to nejlepší.

Kdy přesně?

Představení nové série proběhne 14. ledna 2021 nejspíš formou online eventu a už ten samý den půjde do předprodeje. Oficiální start u oficiálních prodejců zahájí 29. ledna.

Total
13
Shares