Samsung Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22 Ultra patří k elitě mezi fotomobily, ukázal test DxOMark. Na Číňany a iPhone ovšem nestačí

  • Nový Samsung Galaxy S22 Ultra má skvělý fotoaparát, tvrdí test DxOMark
  • Na nejlepší to ale zdaleka nestačí. Telefon zaostává za nejlepšími iPhony, Xiaomi i Huawei

Samsung si tradičně na kvalitě fotoaparátu u svých nejlepších modelů dává záležet. I díky tomu patří jeho telefony řady Galaxy S tradičně k nejužší špičce v testech organizace DxOMark. Vysoko se umístil i nový Galaxy S22 Ultra. Na druhou stranu se sluší dodat, že telefon tak úplně nenaplnil naděje, které do něj mnozí vkládali.


Nepřehlédněte: Toto je Mercedes mezi telefony. Je levný, má nejvýkonnější procesor a úchvatný design


Galaxy S22 Ultra je spíš dalekohled, než telefon

Nový špičkový supertelefon od Samsungu prošel tradičním testem organizace DxOMark, která hodnotí kvalitu fotoaparátů. Očekávání byla vysoká, ale výsledek v testu je naplnil tak napůl a mnozí příznivci korejské firmy určitě zaplakají.

Galaxy S22 Ultra patří k fotografické špičce, bez chyb ale není. Měřit se může třeba s iPhonem 13, který má k ideálu ale hodně, hodně daleko. Smartphone ve verzi s procesorem Exynos 2200 skončil až na sdíleném třináctém místě ve společnosti ryze čínské konkurence Oppo Find X Pro, Vivo X70 pro a Vivo X50 Pro.

Recenzentům se na S22 Ultra líbilo rychlé automatické ostření, nízká míra šumu, skvělý dynamický rozsah a parádní schopnosti přiblížení. Třeba za noční snímky ale telefon sklidil kritiku, když redaktoři uvedli, že za ostatními smartphony v prémiovém segmentu poněkud zaostává.

Opět nestačí na Číňany

Za samotné focení získala novinka v testu 134 bodů, zatímco loňský S21 Ultra s Exynosem bodů 128. To jen abyste věděli, jaký je mezigenerační rozdíl. V zoomu nový model už vede výrazněji, a to v poměru 86 ku 76 bodům. U videa má S22 Ultra oproti předchůdci náskok 16 bodů a výsledné skóre 114 bodů.

Celkový výsledek Galaxy S22 Ultra v žebříčku DxOMark je 131 bodů. V Samsungu z toho, jak to dopadlo, žádnou radost mít nebudou. Už několik let ale platí, že foťákům telefonů od tohoto výrobce metodika testování DxOMark vůbec nesedí a aktuální rozborka to znovu potvrdila. Na čele prestižního žebříčku je aktuálně Huawei P50 Pro se 144 body. Druhý je Xiaomi Mi 11 Ultra a třetí Huawei Mate 40 Pro+.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
1
Shares