Samsung Galaxy S21 FE

Skutečně pro fanoušky? Galaxy S21 FE přijde o slot na paměťovku

  • Galaxy S21 FE o sobě dává znovu vědět
  • Jeho odkládaná premiéra je doslova za dveřmi
  • Je to ale pořád telefon pro fanoušky značky?

Galaxy S21 FE je velmi očekávaná “fanouškovská edice”, se kterou Samsung bude chtít navázat na loňský úspěch Galaxy S20 FE. Už během srpnové premiéry nových skládaček se ozývaly hlasy, že Korejec si nové “Eféčko” nechá jako třešničku na dortu, bohužel šlo jen o zbožné přání a z představení nakonec sešlo.

Galaxy S21 FE – Skoro vlajka

Co Galaxy S21 FE nabídne? Prakticky nás čeká loňský scénář v bleděmodrém: uvnitř procesory Snapdragon 888 i Exynos 2100 (doufáme, že do Čech dorazí oba), 8 GB RAM a 128 GB, resp. 256 GB vnitřní paměti. Displej? Ten by měl reprezentovat 6,4″ Full HD+ Super AMOLED s rychlou 120Hz obnovovací frekvencí.

Baterie, konektivita, fotoaparáty? Očekává se akumulátor s kapacitou 4 500 mAh a podporou rychlého 25 W drátového, 15 W bezdrátového a reverzního dobíjení. 5G bude samozřejmostí stejně jako nejnovější Bluetooth nebo Wi-Fi 6. Na zádech se objeví trojice objektivů ve složení: 12Mpx hlavní, 8Mpx “telefoto” s 3x optickým zoomem a 12Mpx širokáč.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S22 vs. Exynos. Přehřívání je znovu téma číslo 1


S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | foto: LetsGoDigital

Jde ještě o telefon pro fanoušky?

S blížícím se datem přestavení (hojně se spekuluje o termínu 8. září) se logicky objevují nové rendery nebo “zaručené” tipy. To, že S21 FE dostane “jen” plastová záda po vzoru letošní vlajkové dvojice Galaxy S21 a S21+, je jisté. Někomu polykarbonát nevadí, jiný vám řekne, že se to ke smartphonu, který může atakovat hranici 20 tisíc, opravdu nehodí. Sto lidí, sto chutí.

Oproti loňsku však dojde k další důležité změně. Novinka přijde i o slot pro paměťové karty, jak informuje web Sammobile. Reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat. Téměř okamžitě se začaly objevovat názory, jestli je tento telefon ještě vůbec pro fanoušky, anebo jde jen o další model, kterých má Samsung aktuálně bezpočet.

Total
1
Shares