Galaxy S20 FE 5G

Galaxy S20 FE má víc režimů displeje než uvádí. Víme jak na to!

  • Galaxy S20 FE je naprostým zjevením letošního roku
  • Defaultně nabízí v pouze dva režimy displeje
  • Nově na webu uniká návod, jak zpřístupnit další varianty zobrazení

Samsung na konci září představil novinku Galaxy S20 FE 5G, která byla u nás k mání i ve verzi se Snapdragonem 865. A jak už z naší recenze víte, po prvotních rozpačitých pocitech jsme se z telefonu doslova posadili na zadek. A důvod? Nabízí totiž perfektní vzhled, pořádnou porci výkonu, 120Hz AMOLED displej, dokonale odladěné prostředí a zcela nečekaně naprosto fantastický foťák. Navíc podporuje rychlé dobíjení a k tomu navrch přidává bezdrátové a reverzní.

Když se šikovnost vyplácí

Nově na webu utekla informace v souvislosti s režimy displeje. Ty jsou defaultně pouze dva: Živý a Přirozený. Podle šikovných “chmatáků” jich však smartphone umí mnohem víc, takže po menší systémové úpravě jich máte k dispozici celkem čtyři, tj. k výše dvěma zmíněným ještě navíc dostanete Základní a AMOLED Foto.

Jak na to?

Co budu potřebovat:

  • Nainstalované ADB
  • Zpřístupnit Možnosti vývojáře
  • Příkazový řádek ve Windows
  • Propojit telefon a počítač kabelem

Nejprve si musíte v telefonu zpřístupnit Vývojářské možnosti. To zvládnete levou zadní. Otevřete se Nastavení > O telefonu > Informace o softwaru > a 5× poklepejte na Číslo sestavení. Pak se vraťte zpět do Nastavení a úponě na spodu se zmíněná volba objeví. V ní si povolte Ladění přes USB. A teď to hlavní. Do svého laptopu nebo počítače si stáhněte a nainstalujte ADB (Android Debug Bridge). Složku umístěte nejlépe na hlavní harddisk (C:\).

Pak zapojte USB kabel do telefonu a i laptopu (nebo počítače). Spusťte příkazový řádek (CMD) a rozjeďte v něm ADB zhruba takto: cd C:\adb. Pak zadáte adb devices a objeví se vám hláška na telefonu o odsouhlasení připojení PC/noťasu. Dáte OK a v příkazovém řádku se vám ukáže váš telefon (pod kódovým označením). A pak napište podle toho, který režim chcete následující:

adb shell settings put system screen_mode setting * (za hvězdičku dosadíte číslo 0, 1 a 2 / příklad: adb shell settings put system screen_mode setting 0). A je to! Důležité upozornění: aby to fungovalo, nastavte si režim displeje na Přirozený.

Total
0
Shares