One UI 4.0

Galaxy S20 a Note 20: druhá beta One UI 4.0, Android 12 ještě letos?

  • Samsung rozšiřuje odporu i na starší telefony
  • Galaxy S20 a Note 20 mají další betu One UI 4.0
  • Kdy tyto řady dostanou finální verzi?

Loňská vlajková stejně jako ultimátní (a odpískaná) prémiová řada v tento okamžik dostávají ve vybraných regionech (např. Británie, USA) už druhý beta update nadstavby One UI 4.0, která běží na nejnovějším mobilním operačním systému Android 12 od Googlu.

One UI 4.0 i na loňskou řadu

Jak Galaxy S20, tak Galaxy Note 20 těží z rozšířené a rychlejší podpory, ke které se Samsung nedávno zavázal, tj. tři roky hlavních aktualizací i pro starší telefony. Samo sebou, že s ohledem na fakt, že jde o vloni uvedené smartphony, není důvod to nějak dramatizovat. Nicméně, právě díky nové strategii je evidentní, že obě série se dočkají dalšího Androidu i v příštím roce.


Nepřehlédněte: One UI 4.0 a Android 12 překvapivě dostanou i tyto starší Samsung telefony


Galaxy S20 Ultra
Galaxy S20 Ultra | foto: Samsung

Dostanou Galaxy S20 i Galaxy Note 20 finální One UI 4.0 ještě před Vánocemi? To je otázka za milion! S ohledem na právě distribuovanou druhou betu a skutečnost, že poté by měla následovat ještě jedna jsou momentální šance 50:50. Na internetu se objevovaly dokonce zprávy, že dříve jak v lednu 2022 to nebude.

Android 12 možná ještě letos

Jenže! Stejné zvěsti se objevovaly v souvislosti s letošní řadou Galaxy S21 (beta test začal v září), všichni predikovaly prosinec a nakonec to dopadlo tak, že tyto smartphony už aktualizaci mají.

Total
1
Shares