Galaxy Note 20 Ultra mění obnovovací frekvenci displeje podle toho, na co zrovna koukáte

  • Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Z Fold 2 mají displej s variabilní obnovovací frekvencí
  • Obnovovací frekvence skáče podle potřeby od 1 Hz až po 120 Hz
  • Výrazně to šetří baterii

Už během prebrifingu k novým Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Z Fold 2 nám zástupci společnosti Samsung prozradili, že oba telefony mají OLED displeje s variabilní obnovovací frekvencí. Více sdílní už ovšem nebyli. Jasno do celé záhady nyní vnesl šéfredaktor serveru XDA Developers Mishaal Rahman.

Technologický zázrak

Známý technologický hračička na svém twitterovém účtu uveřejnil krátkou animaci, která ukazuje, jak displej dynamicky mění frekvenci podle toho, co se zrovna zobrazuje na obrazovce. Během čtení článků a podobné činnosti obnovovací frekvence klesá na 1 až 11 Hz, při sledování videa vzroste na 24 až 120 Hz a při hraní her na 30 až 120 Hz.

Celé to má za následek jediné, a to výrazné šetření baterie. Není totiž potřeba, aby displej vykresloval při čtení článku obraz stodvacetkrát za sekundu a zbytečně tak užíral z kapacity akumulátoru.

Zahájení prodeje a cena

Připomeňme, že Galaxy Note 20 Ultra se prodává za 35 999 Kč (8 + 256 GB) nebo 38 999 korun (12 + 512 GB). Kdo si telefon do 20. srpna přeobjedná, bude si moct vybrat zdarma herní či hudební balíček. Hudební balíček znamená, že v případě Note 20 Ultra získáte zbrusu nová sluchátka Galaxy Buds Live. Herní balíček pak obsahuje univerzální bluetooth ovladač, bezdrátovou nabíječku a členství Game Pass na tři měsíce zdarma. Prodej telefonu začne 21. srpna.

Total
0
Shares