Fotografie a videa z WhatsAppu budou sami mizet

  • Fotky a videa z aplikace WhatsApp se budou samy mazat
  • Díky nové funkci View Once

Chatovací aplikace WhatsApp, za kterou stojí provozovatel sociální sítě Facebook, dostává zajímavou novou funkci. Uživatelé nyní mohou posílat tzv. mizející fotografie a videa. View Once po otevření v chatu zajistí jejich zmizení, a tak uživateli poskytne další kontrolu nad svým soukromím.


Psali jsme: WhatsApp, Telegram a Viber šíří nebezpečné zprávy. V ohrožení jsou i Češi


WhatsApp zavádí funkci View Once

Focení a pořizování videí telefonem se stalo nedílnou součástí našich životů, protože fotka a krátký klip často vydají za tisíce slov. S množstvím sdílených dat ale narůstá i potenciální riziko jejich zneužití. Nasdílené fotografie a videa navíc také zbytečně zabírají místo v úložišti telefonů.

Už dříve WhatsApp proto představil tzv. mizející zprávy, které se samy po uplynutí sedmidenního intervalu sami smažou (stačí kliknout v chatu na profil protistrany a funkci aktivovat). Na funkci mizejících zpráv nyní navazuje funkce View Once, která se týká fotografií a videa. Využítí této funkce využijete například ve chvíli, kdy kamarádovi posíláte citlivé údaje, jako například heslo k Wi-Fi nebo číslo bankovního účtu na fotografii.

Jednorázové zobrazení fotek a videí v aplikaci WhatsApp
Jednorázové zobrazení fotek a videí v aplikaci WhatsApp | foto: Facebook

Stejně jako mizející zprávy jsou i jednorázově zobrazená média ve WhatsApp chráněna koncovým šifrováním, takže ani společnost WhatsApp si je nemůže prohlédnout. Pro snadnou orientaci uživatele jsou navíc zřetelně označena grafickým symbolem jednorázového zobrazení. Vývojáři funkci View Once nasazují postupně, takže pokud ještě není dostupná ve vašem telefonu, stane se tak určitě během následujících dní.


Psali jsme: WhatsApp zavede nové podmínky. Když je nepřijmete, zruší vám účet


WhatsApp je fenomén

Chatovací aplikace jsou fenoménem posledních let a zatímco dříve sloužily primárně k posílání zpráv, dnes jsou jakýmsi komunikačním hubem, přes který proudí fotografie, videa a další soubory. Tvůrci WhatsApp svým uživatelům nabízejí i videohovory i skupinové videohovory, což se osvědčilo v době pandemie, stejně jako možnost nahrávat audio.

Total
1
Shares