OnePlus 9 Pro a Samsung Galaxy S21 Ultra

Fotoduel: OnePlus 9 Pro vs Samsung Galaxy S21 Ultra

  • Oba telefony jsou tím nejlepším v nabídce OnePlus a Samsungu
  • Mají vymakané hlavní fotoparáty s vysokým rozlišením
  • Ve fotoduelu jsme proklepli i schopnosti ultraširokoúhlých objektivů
  • Nezapomněli jsme ani na video

Na začátku následujícího měsíce vstoupí do prodeje dvojice nových smartphonů od značky OnePlus. Oba se chlubí prémiovým designem a skvělým fotoaparátem s puncem švédské legendy Hasselblad, ale na první pohled nemusí být snadné je rozpoznat. OnePlus 9 Pro nabízí zaoblený displej, základní OnePlus 9 pak spoléhá na tradiční plochou obrazovku.


Psali jsme: OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro oficiálně: výbava, dostupnost a cena


OnePlus se v posledních měsících snaží zapracovat na fotoaparátech, které se například u loňské řady OnePlus 8 řadily k těm povedenějším. Na špičku fotomobilů ale zdaleka neměly a v určitých situacích často i výrazně ztrácely.

Letos se vše změní. OnePlus si pláclo s Hasselbladem a výsledkem je několikaletá spolupráce za pořádný balík peněz. Inženýři švédské značky za sebou již mají ladění softwaru a návrh fotoaparátů v novinkách OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro.

OnePlus 9 Pro a Samsung Galaxy S21 Ultra: Skvělé fotky i video

Na recenzích obou smartphonů usilovně pracujeme a máme už i poměrně dost nafoceno a natočeno. Obě devítky na nás udělaly veliký dojem. Fotoaparát mají skvělý a OnePlus 9 Pro je zřejmě vůbec tím nejlepším fotomobilem na trhu. V našem testu si nejlepší Samsung, model Galaxy S21 Ultra, doslova namazal na chleba.

Více než vyrovnanou partii pak svedl s Huawei Mate 40 Pro. Je tu navíc příslib toho, že kvalita ještě půjde nahoru. Oba telefony mají za sebou teprve první aktualizaci a vývojáři vše mají ve svých rukách.

Níže můžete podívat na náš test mezi telefony OnePlus 9 Pro a Galaxy S21 Ultra. Zaměřili jsme se jak na fotografie (hlavní snímač, širokáč a zoom, noční režim…), tak i na video. Jak podle vás souboj dopadl? Dejte nám vědět v komentářích!

Fotoduel:

Hlavní snímač

Fotoaparát OnePlus 9 Pro Samsung Galaxy S21 Ultra
Světelnost objektivu f/1.8 f/1.8
Velikost snímače 1/1,43″ 1/1,33″
Rozlišení 48 Mpx 108 Mpx

Ultraširokoúhlý objektiv

OnePlus 9 Pro Samsung Galaxy S21 Ultra
Světelnost objektivu f/2.2 f/2.2
Velikost snímače 1/1,56″ 1/2,55″
Rozlišení 50 Mpx 12 Mpx

Teleobjektiv

OnePlus 9 Pro Samsung Galaxy S21 Ultra
Světelnost objektivu f/2.4 f/2.4
Velikost snímače ? 1/2,55″
Rozlišení 8 Mpx 10 Mpx
Total
1
Shares