Ferrari Qualcomm

Digitalizace Ferrari?! Qualcomm spojuje síly s etalonem motosportu

  • Qualcomm spojil síly s Ferrari
  • Důvodem je digitální transformace
  • První změny už ve Formuli 1 2022

Žijeme v digitálním věku, jehož rozmach je zřejmý, nepochybný a de facto neomezený. Můžeme se hodiny bavit o kladech a záporech, ale jedno je jisté: tento fenomén prosakuje do všech segmentů a průmyslových odvětví.

Ferrari & Qualcomm

V automotivu je jeho přítomnost včetně implementace umělé inteligence, robotiky atd. v mnoha ohledech takřka každodenním chlebem. Proto málokoho překvapí nejnovější pakt, který spolu uzavřeli Qualcomm a Ferrari.

Jak infornuje FoneArena, obě firmy spolu podepsaly strategické partnerství, jehož cílem je akcelerovat plošné nasazení digitálních technologií v rámci portfolia jedné z historiky nejpopulárnějších automobilových značek planety.


Nepřehlédněte: Číňané ilustrují budoucnost bez baterií. Elektroniku budou napájet bezdrátové signály


Qualcom Snapdragon 898
ilustrační (Zdroj: Qualcomm)

Snapdragon Digital Chassis

A hned zpočátku si Qualcomm urve pořádně velký krajíc. V Maranellu si totiž do parády vezme závodní tým Formule 1. S plným nasazením Snapdragon Digital Chassis, digitální cloudové platformy zahrnující telematiku, konektivitu, digitální kokpit a rovněž funkce ADAS v rámci jednotné architektury se počítá ještě v letošním roce.

Americký podnik dále uvedl, že se stává prémiovým partnerem Scuderia Ferrari a jeho logo se monopostech automobilky objeví už v první závodě letošního světového šampionátu.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Adrian N, Unsplash

Total
0
Shares