Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous

FBI vyzvala olympioniky, aby telefony nechali doma. Obává se čínské špionáže

  • FBI varovala sportovce, aby si na olympiádu v Pekingu nebrali své mobilní telefony
  • Varuje před zneužitím osobních dat a špionáží čínské vlády

Americký Federální úřad pro vyšetřování (zkráceně FBI) varoval americké sportovce, kteří se kvalifikovali na olympijské hry v Pekingu, aby do Číny nevozili své chytré telefony. Bojí se špionáže tamních tajných služeb. Tvrdí, že veškerá data protékající sítěmi na místě mohou skončit u zpravodajců čínského režimu.


Nepřehlédněte: Máte mobil s Androidem? Tato aplikace krade hesla k bankovnictví. Okamžitě ji odinstalujte


Mobily nechte doma

Oznámení přichází na pozadí pokračující americko-čínské obchodní války a po kroku americké administrativy, která už dříve oznámila diplomatický bojkot olympiády v Číně. Důvodem je potlačování lidských práv ze strany čínské vlády.

FBI má pochyby o bezpečnosti akce

Podle FBI je varování oprávněné, a to vzhledem k tomu, že předchozí olympijské hry v Tokiu 2020 byly vystaveny masivnímu hackerskému útoku. Úřad uvedl, že NTT Corporation, oficiální poskytovatel datových služeb pro tuto událost, evidoval více než 450 milionů pokusů o prolomení kybernetické bezpečnosti, ale žádný z nich nebyl úspěšný.

„V Číně se sportovci mohou stát terčem ransomwaru, malwaru, sociálního inženýrství, krádeže dat a také phishingové nebo dezinformační kampaně,“ uvedla FBI. Zároveň ale úřad přiznal, že si zatím není vědom žádné konkrétní kybernetické hrozby směrem k olympiádě. Všechny sportovce přesto nabádá k velké obezřetnosti.

Telefony na jedno použití

Před špionáží v Pekingu nevarují jen Američané, ale i další západní státy. Austrálie, Belgie nebo Nizozemsko svým olympionikům doporučují používat mobily na jedno použití, které po skončení akce zlikvidují.

Připomeňme, že XXIV. zimní hry začínají v pátek 4. února, tedy už za pár hodin.

Zdroj náhledové fotografie: Max Bender / Unsplash

Total
0
Shares