Fairphone 4

Telefon, kde si vyměníte nejen baterii! Takový je modulární Fairphone 4

  • Holandská značka nezahálí
  • Sází na „udělej si sám“ telefon
  • Na co láká Fairphone 4?

Pokud se v technologické branži pohybujete ať už naplno nebo jen okrajově, možná jste už někdy zaregistrovali slovo „Fairphone“. Jde o holandskou značku, která dělá opravdu nevšední telefony.

Fairphone 4 Specifikace

Procesor Qualcomm Snapdragon 750G
Paměť 128/256GB
RAM 6/8GB
Fotoaparát Duální 48 Mpx (f1.6 a 2.2), 25 Mpx selfie
Battery 3 905mAh, vyměnitelná
Display 6,3″ Full HD+, IPS
Konektivita 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 5.1, NFC
Sítě 5G, LTE, dual SIM
Konektro USB-C
Operační systém Android 11

A prý jsou také ekologičtější, ale víte co, nechme životní prostředí raději stranou. Tyto smartphony mají ještě jedno zásadnější plus. Jsou sestaveny tak, že si je doma na koleni můžete rozebrat doslova do šroubku.

Nevšední skládačka

Třeba poslední počin Fairphone 4, představený vloni na podzim, nedávno dostal od uznávaného iFixit za opravitelnost nejvyšší známku 10/10. Potřebujete si po dvou letech vyměnit baterii? Žádný problém. U výrobce si na webu koupíte novou a během minutky si ji jednoduše vyměníte. A to jsem načrtl jen jednu z možností. Zatím to zní skvěle, takže v čem je háček?


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon nového Samsungu Galaxy S22


V tomto: a) design, b) výbava, c) cena a je jedno v jakém je to pořadí. Fairphone 4 je spíše určen úzké skupině uživatelů, nejlépe techy-geeků, kteří mají zálusk na menší raritu. Na druhou stranu to bohatě vyvažuje takřka nesmrtelnost zařízení.

Má svoje kouzlo

Vzhled je na dnešní poměry jak z doby cara Klacka, cena 590 dolarů se taky nedrží příliš při zemi a procesor střední třídy spolu s ostatkem včetně podprůměrného fotoaparátu od koupě spíš zrazuje. Pokud však do něj půjdete, máte jistotu dlouhé podpory, perfektní opravitelnosti a pocitu, že v ruce držíte vcelku zajímavý kus hardwaru.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Fairphone

Total
0
Shares