Facebook zařadil zpátečku. S novými pravidly se u appky WhatsApp prý nic nemění!

• WhatsApp je ve vlastnictví Facebooku od roku 2014
• Jde o jednu z nejstahovanějších aplikací vůbec
• Nejnovější změna pravidel však vyvolala změnu kritiky

Pokud patříte mezi spokojené uživatele kecálka WhatsApp, zcela určitě jste avizovanou změnu zaregistrovali. I když se totiž Facebook před lety dušoval, že koupí appky se nic měnit nebude, tak trochu kecal.

Nová pravidla a vlna nevole

Před týdnem totiž do oběhu vypustil zbrusu nový update spolu s pozměněnými pravidly. Ta v kostce zněla ve smyslu, že jakýkoliv obsah včetně důležitých informací a dat v rámci aplikace lidé automaticky sdílí i s mateřským Facebookem. Americký gigant to lakonicky vysvětloval tím, že mu jde v první řadě o zkvalitnění služeb.

WhatsApp
WhatsApp ujišťuje uživatele | foto: WhatsApp

Je to jinak, než to vypadá

A výsledek? Spousta šokovaných uživatelů přeběhla ke konkurenční appce Signal. Facebook na celou kauzu nyní zareagoval a všechny ujišťuje, že došlo k omylu. Nemá zájem cokoliv měnit a údajně došlo k nedorozumění.

„Pro stávající uživatele se naprosto nic nemění. Veškerá data, konverzace a soukromé údaje i nadále zůstávají mimo jakýkoliv dosah společnosti. Platí to, co doposud. Kritizované kroky v rámci pozměněných pravidel se týkají jen a pouze obchodních partnerů ve snaze ulehčit jim podnikání,“ zní oficiální stanovisko.

Total
1
Shares