Facebook

Další skandál? Facebook se spolupodílel na šíření fake news

  • Facebook se pasoval do nové role
  • Doslova zametl s dezinformacemi
  • Jak se ukazuje, chybička se vloudila

Facebook (nyní Meta) je nejrůznějšími kauzami proslulý. Zejména v posledních třech letech si americký podnik zahrával s trpělivostí uživatelů natolik, že Mark Zuckerberg, CEO společnosti, si se senátory v Bílém domě nestačil podávat dveře. A divíte se? Některé úniky citlivých dat byly opravdu hodně přes čáru.

Boj proti dezinformacím…

Proto se zdálo přinejmenším zvláštní, že se Facebook  kvůli situaci na Ukrajině pasoval do role ochránce všehomíra a na vlastní sociální síti se jal zatočit s dezinformačními šumy. Jak informuje populární The Verge, tento záslužný postoj má menší trhlinu.


Nepřehlédněte: Češi pozor! WhatsApp ukončuje podporu na těchto telefonech


Facebook
ilustrační (Zdroj: Timothy Hales Bennett, Unsplash)

Magazín tvrdí, že od října 2021 až v podstatě doposud (náprava provedena 11. 3. 2022 – pozn. red.) došlo k selhání systému v oblasti integrity zdrojových dat, takže namísto toho, aby Facebook veškeré fake news odfiltroval, sdílel je vesele dál.

…Facebook hrubě podcenil

Při interním vyšetřování se navíc zjistilo, že efekt byl bohužel naprosto opačný. Ani v nejmenším nedošlo k omezení šíření sexuální obsahu, nahoty natož vlivu ruských médií v prvních dnech po zahájení okupace Ukrajiny.

Zdroj náhledové fotografie: Dawid Sokolowski, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares