Facebook

Facebook tvrdě narazil. Kontroverzní kryptoměnu zařízl FED

  • Facebook má další neúspěch
  • S vlastní kryptoměnou končí
  • Plánovaný projekt jde k ledu

Facebook, největší sociální síť planety, oznámil před dvěma lety hodně ambiciózní plán. Šlo o kryptoměnu Libra, která měla mít ostrý start v průběhu letošního roku. Podle informací, s nimiž přispěchal online magazín The Verge, však aktuální situace nabírá zcela opačný směr.

Facebook dostal facku

Ten avizuje, že více jak dva roky poté, co bylo krypto pod záštitou společnosti Facebook poprvé odhaleno v prvních náčrtech, nyní s největší pravděpodobností končí dříve než se vůbec dostalo do oběhu. Asociace Diem, jíž americký podnik zřídil za účelem správy digitálního tokenu, momentálně zkoumá odprodej svých aktiv jakožto důsledek zásahu amerického regulačního úřadu.

A jak nově dodává i Bloomberg, odpískání celého projektu je v podstatě hotová věc, protože se do celé záležitosti nakonec vmísila i Americká centrální banka, která vystupňovala tlak na Silvergate, bankovního partnera Diem.


Nepřehlédněte: Xiaomi potěší Čechy. Víme, jaké telefony za pár týdnů dostanou nadstavbu MIUI 13


Krypto Libra
Krypto Libra (Zdroj: Facebook)

Tomu FED pohrozil, že s ohledem na současný legislativní rámec může jít zejména z pohledu stále nedořešených otázek v oblasti zabezpečení o velký problém.

Vysněný projekt jde k ledu

Ať už by to byla Libra nebo Diem, je v tuto chvíli nejspíš úplně jedno. Digitální oběživo, jenž by bylo pomyslným košem všech měn z celého světa, od počátku naráželo jak na nevoli regulačních úřadů, tak předních odborníků.

A aby toho nebylo málo, Facebook opustil i David Marcus, jenž měl celou akci na povel. Spolu s ním odešla i většina původního týmu, což je nejspíš definitivní tečka.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares