Hackeři z Anonymous již získali přes dva miliony ruských e-mailů

ESET Mobile Security pro Android v nové verzi posiluje ochranu mobilních zařízení o zabezpečení plateb

  • ESET vydal novou verzi svého bezpečnostního řešení pro Android
  • Nově obsahuje ochranu online plateb a vylepšuje design

Dostupná je nejnovější verze ESET Mobile Security pro Android, která chytrým telefonům a tabletům poskytuje zabezpečení před různými mobilními hrozbami, například před malwarem a phishingem. Nově přináší i ochranu online plateb a designové změny.

Ochrání, najde telefon nebo smaže data na dálku

ESET Mobile Security pro Android chrání data uživatele před ztrátou, únikem nebo zneužitím dat či celého zařízení prostřednictvím malware. Obsahuje také vylepšené zabezpečení před phishingem, který se snaží z uživatelů vylákat osobní a citlivé údaje.

Řešení dále chrání uživatele při ztrátě nebo krádeži samotného smartphonu nebo tabletu. Majitel ztraceného nebo odcizeného zařízení může přes portál my.eset.com získávat informace o geografické poloze zařízení, případně svá data na dálku smazat.

Spolehlivé zabezpečení plateb

Prémiová verze ESET Mobile Security pro Android 6.0 obsahuje novou vrstvu zabezpečení pro bezpečné placení. Modul Ochrana plateb chrání uživatele před aplikacemi, které zneužívají citlivé informace z bankovních transakcí a online nákupů. Modul automaticky rozpoznává finanční aplikace nainstalované z aplikačního obchodu Google Play a skenuje je na přítomnost potenciálních hrozeb. Uživatel má možnost přidat do tohoto seznamu i jiné aplikace, které nemusí automaticky spadat do kategorie finančních aplikací.

Mobile Security pro Android 6.0 | foto: ESET

Do seznamu aplikací uživatele byla přidána nová ikona aplikace Ochrana plateb. Jejím prostřednictvím může uživatel spouštět aplikace obsahující citlivé finanční údaje tak, aby tyto údaje byly chráněny před škodlivým kódem nebo tzv. falešnými aplikacemi. Falešné aplikace často imitují legitimní platební služby a brány a snaží se takto získávat citlivé údaje. Pokud uživatel aplikaci Ochrana plateb nepoužije, bude ochrana platební aplikace fungovat stejně jako do uvedení této nové vlastnosti.

„Mobilní zařízení jsou ústřední součástí našeho každodenního života. Neslouží jen k telefonování nebo komunikaci pomocí SMS zpráv, ale představují přímou cestu k našim peněženkám. Proto je nezbytné, aby osobní a obzvláště finanční údaje zůstaly zabezpečené. S nejnovější verzí ESET Mobile Security mohou mít uživatelé jistotu, že jsou v bezpečí i při finančních transakcích prováděných z telefonů,“ popisuje Martin Skýpala, produktový manažer české pobočky společnosti ESET.

Mobile Security pro Android 6.0 | foto: ESET

Vypadá mnohem lépe

Verze 6.0 také prošla designovými změnami, aby ovládání bylo jednodušší a intuitivnější. Příkladem může být funkce Filtr hovorů, který umožňuje uživatelům chránit se před nežádoucími příchozími hovory, nebo vylepšení funkce Anti-Theft, která uživateli pomáhá vystopovat zařízení v případě jeho ztráty nebo krádeže.

Zdroj náhledové fotografie: Mohammad Hoseini Rad / Unsplash

Total
0
Shares