EMUI 11

EMUI 12 ve vývoji? Nebo se programátoři Huawei spletli?

  • Huawei možná připravuje novou nadstavbu EMUI 12 pro smartphony s Androidem
  • Zmínka se objevila v programu PC Manager pro notebooky MateBook

Je to k nevíře, ale vývojáři Huawei možná makají na nové verzi uživatelského prostředí EMUI. Děje se tak přesto, že firma v uplynulých týdnech spustila aktualizaci svých vybraných telefonů na zbrusu nový operační systém HarmonyOS, který má nahradit Android včetně nadstavby EMUI.


Psali jsme: Recenze Huawei Watch 3 Pro: s HarmonyOS až na vrchol


Dočkáme se někdy EMUI 12?

Huawei nedávno aktualizoval svoji aplikaci PC Manager, což je komplexní servisní řešení tohoto výrobce pro notebooky a desktopové počítače. Zajišťuje mimo jiné připojení mezi zařízeními a nabízí funkci Huawei Share, vyhledávání AI, přístup do obchodu AppGallery, nápovědy k řešení problémů a další možnosti.

S nejnovější aktualizací tohoto programu Huawei doplnil podporu HarmonyOS 2, konkrétně funkce Spolupráce na více obrazovkách. Ta umožňuje zrcadlit plochu mobilu do vyhrazené části displeje počítače a nabízí přetahování souborů mezi oběma zařízeními. Je to právě nejnovější verze programu PC Manager, která obsahuje hned dvě zmínky o novém EMUI 12. „Ujistěte se, že byl operační systém vašeho telefonu aktualizován na EMUI 12.0 nebo novější verzi,“ píše se v nápovědě u možnosti přenosu souborů funkcí Huawei Share.

Zmínka o EMUI 12 v programu PC Manager
Zmínka o EMUI 12 v programu PC Manager | foto: HuaweiCentral

V tuto chvíli nelze vyloučit vůbec nic. Může se jednat o chybu programátorů, kteří se jednoduše spletli a EMUI 11 přepsali na EMUI 12. Jenže to by se zmínka v programu PC Manager nesměla objevit hned dvakrát. Bude proto nesmírně zajímavé sledovat, jak to celé dopadne. Už dříve ale Huawei uvedl, že s vývojem EMUI pomalu končí a své síly věnuje HarmonyOS, na který v co nejkratším čase plánuje aktualizovat co nejvíce telefonů.

Total
1
Shares