P40 Pro+ a EMUI 11

EMUI 11 dorazilo na první smartphone Huawei. Jaký model se dočkal jako první?

  • EMUI 11 je aktuálně poslední verzí nadstavby od Huawei
  • V budoucnu platformu nahradí Harmony OS
  • Nejnovější prostředí už míří na první telefony

Společnost Huawei začala distribuovat finální uživatelské prostředí EMUI 11. Upozornil na to jeden uživatel z Turecka, který se s aktualizací pro svůj P40 Pro pochlubil na fóru Reddit.

Nebudeme tu vypisovat všechny novinky, které update přináší, ale zaměříme se na to opravdu důležité. Při startu zařízení si lze všimnout nápisu „Powered by Android“ a zajímavé je, že tentokrát chybí tradiční grafický symbol – zelený robůtek.

Stejně tak v nastavení telefonu už nenajdeme zmínku „O zabezpečení systému Android“, i v tomto případě bylo vynecháno slůvko „Android“.


Psali jsme: EMUI 11 jde do České republiky. Už známe datum i seznam telefonů!


Obojí znamená jediné – přípravu Huaweie k přechodu na vlastní platformu Harmony OS a postupné opouštění Androidu. Součástí aktualizace pro P40 Pro jsou i některá nová vzdušná gesta z Mate 40 Pro a nové téma nazvané Starry Night. Aktualizace přichází s označením 11.0.0.151 a má velikost přibližně 1,1 gigabajtu.

Sankce už od loňska

Na společnost Huawei jsou uvaleny sankce již více než rok. Kvůli tomu jsou již od loňského května takřka všechny nové telefony firmy nabízeny s osekanou verzí operačního systému Android. Kvůli uvalenému embargu totiž značka u svých nových přístrojů nesmí používat služby společnosti Google. Firma proto v následujícím roce plánuje přechod na vlastní systém Harmony OS.

Total
0
Shares