telefon

EMUI 11 bude vydáno ve třetím čtvrtletí, potvrdil zaměstnanec Huawei

  • EMUI 11 se blíží
  • Představení na podzim
  • Testovací verze dorazí nejdříve na sérii P40

Nadstavba EMUI 10.1 od výrobce Huawei se mezi uživateli zatím nestihla ani pořádně ohřát a už se blíží další zásadní verze. Skvělou zprávou je, že na první telefony by měla dorazit už za několik měsíců.

O tom, že letos na podzim, v průběhu třetího čtvrtletí, dojde k uvolnění EMUI s pořadovým číslem 11, informoval jeden z nejpovolanějších – prezident divize Consumer Business Software společnosti Huawe Wang Chenglu.

A nezůstalo jen u toho, vysoce postavený zaměstnanec Huawei dále uvedl, že nadcházející verze EMUI bude založena na již distribuované technologii zavedené v EMUI 10.

Společně s Androidem 11

Nová nadstavba EMUI 11, která dorazí společně s open source Androidu 11, nabídne nové funkce, vychytávky a uhlazenější uživatelské prostředí. Hovoří se o nových funkcích pro ovládání inteligentních domů, zvýšení soukromí a lepším zabezpečení dat uživatelů. Můžeme očekávat také ještě hlubší integraci HMS (Huawei Mobile Services) a dalších služeb Huaweie.

Osobně nevěříme tomu, že v příštích letech se služby GMS do telefonů čínského koncernu navrátí. Čínský gigant musí na HMS tvrdě zapracovat, pokud v následujících letech chce mimo Čínu být konkurenceschopný.

Kdy?

Huawei představí novou verzi uživatelské nadstavby pro své telefony na spotřebitelské akci Huawei Developer Conference 2020 (HDC 2020) v srpnu. Prvními telefony s EMUI 11 se stanou modely série Mate 40. Nedlouho poté by měla aktualizace dorazit na špičkové P40 a P40 Pro a následovat budou další telefony (předpokládaný seznam najdete tady).

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares