Robot, Optimus, Tesla

Elon Musk slibuje divného robota s deseti prsty, který bude stát jako automobil

  • V příštím roce se můžeme těšit na dvounohého robota Tesla Bot
  • Elon Musk slibuje revoluci, jenže Optimus bude stát jako auto

Tesla chce vyrobit humanoidního dvounohého robota, prozradil dříve Elon Musk. Určen má být pro nebezpečnou, opakující se nebo nudnou práci, kterou lidé nedělají rádi.


Nepřehlédněte: Dechberoucí fotografie z vesmírné stanice ISS. Atlanstký oceán se leskne jako dokonale vyleštěné zrcadlo


Já, Optimus

Není žádným tajemstvím, že Tesla kromě elektromobilů vyvíjí i roboty, kteří se budou podobat lidem. Dvounohý Tesla Bot, resp. Optimus, jak jej ve firmě nazvali, nebude žádným běžným robotem. Má jít o robota, který bude schopen učit se novým věcem stejně jako lidé.

„Robot má měřit zhruba 173 centimetrů a vážit 57 kilo. Bude schopen zvládnout práce od připevňování šroubů u auta pomocí klíče po vyzvedávání nákupu v obchodech,“ prozradil dříve Elon Musk.

Běžící člověk by ho měl snadno dohnat

Robot má kódové označení Optimus a je založen na stejných čipech a senzorech, které používají samořídící funkce vozů Tesla. Místo hlavy bude mít ale obrazovku pro užitečné informace. Bude schopen unést až 20 kilogramů a běžet rychlostí osm kilometrů za hodinu. Musk ho často označuje za pomocníka do domácností i do továrny.

Teď majitel společností Tesla a SpaceX přidal další podobnosti. V rozhovoru s Chrisem Andersonem na konferenci TED prozradil, že první funkční prototyp robota Tesla veřejnosti představí ještě letos. V průběhu příštího roku by se „Optimus“ mohl začít prodávat.

Bude stát jako automobil

Zároveň Musk uvedl, že finální cena robota pro koncového zákazníka nebude mimo realitu, jak si někteří myslí. Bude stát o něco méně než automobil, podotkl. Andersonem nadhodil cenu 25 tisíc dolarů (563 tisíc korun), na což šéf Tesly ale nijak nereagoval.

Elon Musk chce koupit Twitter

Elon Musk je znám svým okázalým vystupováním, při kterém oznamuje, že Tesla pracuje na zajímavých produktech plánovaných na roky dopředu, aby povzbudil své příznivce. V poslední době se o nejbohatším člověku planety hovoří zejména v souvislosti s převzetím sociální služby Twitter. Ve firmě má už nyní 9,2 procenta akcií. Za zbytek společnosti nabízí 41 miliard dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay

Total
0
Shares