Elektrický skútr začal hořet při nabíjení. A bylo to velké. Odskákala to celá rodina

  • Muž přišel o život poté, co při nabíjení explodovala baterie jeho e-skútru
  • Při neštěstí byla zraněna i manželka a dvě děti
  • Dopravní prostředek byl majiteli doručen pouhý den před incidentem

Nejčastěji se v médiích hovoří o požárech elektromobilů Tesla a nesnázích při jejich hašení. Už se ale příliš neřeší tisíce elektrických koloběžek, e-skútrů, jednokolek nebo howeboardů, které jsou vybaveny sice menšími, ale jinak podobně nebezpečnými bateriemi a pohybují se mezi námi v denním městském provoze. Ani jim se bohužel nevyhýbají velké problémy, jak dokazuje nejnovější příběh z Indie.


Nepřehlédněte: Američané se chystají vybudovat datacentra na Měsíci. Napájet je má nukleární reaktor


Elektrický skútr explodoval

Láska k elektrickým přibližovadlům stála před několika dny život čtyřicetiletého Inda Kotakondu Sivy Kumara. Během nabíjení jeho nového elektrického skútru značky Boom Corbett 14 došlo k nečekanému vznícení baterie a následně explozi a požáru.

Není bez zajímavosti, že elektrický skútr byl starý pouhý jeden den. Pradesh „motorku“ zakoupil v pátek, o den později, kdy ji nepochopitelně vzal do ložnice, explodovala. Muž nechal skútr nabíjet a šel s rodinou spát, což se mu stalo osudným.

Kumar zemřel v důsledku udušení a popálenin. Jeho manželka Harathi a dvě děti, Bindu Sri a Sasi, utrpěly třicetiprocentní popáleniny a za svůj život vděčí rychlé reakci a pomoci sousedů, kteří informovali hasiče, policii a přivolali na místo záchranku.

Nenabíjejte bez dozory

Budiž incident v Indii varováním pro všechny ostatní, kteří si udělají radost a koupí domů podobnou elektroniku. Zvlášť pak zařízení jako je elektrická koloběžka, jednokolka nebo zmíněný e-skútr. Ve všech případech vždy platí následující: nikdy podobné dopravní prostředky nenabíjejte bez dozoru, natož abyste mezitím šli spát. Může vás to stát život.

Zdroj náhledové fotografie: Harley-Davidson / Unsplash

Total
0
Shares