DJI Mavic 3

Dron DJI Mavic 3 ukazuje design a fotoaparát Hasselblad

  • Jak již samotný název napovídá, DJI Mavic 3 bude je vylepšením Mavicu 2
  • Design nového dronu nyní prozrazují rendery, fotoaparát vymaká Hasselblad

Už za několik týdnů by se mohl objevit na pultech obchodů nový dron Mavic 3 od společnosti DJI. Proti svému předchůdci by měl lákat především na fotoaparát vyladěný světoznámou švédskou značkou Hasselblad, zároveň zřejmě bude i chytřejší díky celé řadě pokročilých technologií a nabídne skromnější rozměry.


Nepřehlédněte: USA zaklekly na populárního výrobce dronů DJI. Jeho technologie prý slouží k pronásledování Ujgurů


První rendery, či spíše nákresy, nového Mavicu 3 se objevily před několika týdny. Nyní je doplňují, ale mnohem detailnější, koncepty, a to rovnou od respektovaného serveru DroneDJ. Ten s odkazem na nejmenovaný důvěryhodný zdroj v Číně navíc potvrdil, že nové grafické návrhy se blíží vzhledu skutečného produktu.

Spolupráce DJI s Hasselblad

Výbava Mavicu 3 je stále zahalena tajemstvím. Dle spekulací a různých úniků by měl ale přinést hned několik novinek. Například má dostat tenčí ramena, dále také baterii s 6 000 mAh uloženou v celé spodní části, ale nejzajímavější z toho všeho je určitě kamerový modul, který poukazuje na partnerství DJI se značkou Hasselblad.

DJI Mavic 3 vytasí Hasselblad

Dron bude vybaven dvojicí fotoaparátů, přičemž hlavní má být schopen pořizovat videa až v rozlišení 5,7K, kdežto sekundární snímač nabídne sedminásobný optický zoom (přiblížení). Dále očekáváme, že společně s novým dronem představí DJI i nějaké nové funkce a znovu o něco vylepší poziční systém využívající infračervené senzory. Pro uložení fotek a videa, tedy veškerého obsahu, nabídne dron 1TB úložiště.

Drony jsou hračka i užitečný pomocník

Pokud jde o dostupnost DJI Mavicu 3, existují zatím protichůdné zprávy. Zatímco jedna tvrdí, že produkt by mohl být uveden na trh v říjnu nebo listopadu, druhá uvádí, že premiéra dronu byla odložena až na leden 2022. Vzhledem k tomu, že společnost zastavila výrobu DJI Mavic 2 Pro, je ale mnohem pravděpodobnější, že nový Mavic 3 bude uveden na trh za měsíc nebo dva.

Total
0
Shares