Kladivo na Twitter? Trump má novou sociální aplikaci, zatím jen pro iPhone

  • Donald Trump jde s dobou
  • Má vlastní sociální síť Truth Social
  • Aplikace je dostupná na iOS

Osobnost Donalda Trumpa nemá zřejmě smysl příliš rozebírat. Primárně stačí vědět, že jde o bývalého amerického prezidenta, který se opíral o četnou základnu fanoušků stejně jako odpůrců. Mnohem důležitější než jeho samotné politické působení je kauza, která vyústila k doživotnímu zablokování Trumpova twitterového účtu za podněcování dezinformací a lží, jež byly jednou z příčin útoku na Kapitol Spojených států v lednu loňského roku.

Ten, do té doby na sociálních sítích velmi aktivní, nedávno vytvořil pomyslný protipól Truth Social. A jak avizuje populární technologický magazín The Verge, aktuálně je aplikace už ke stažení v jablečném App Storu (prozatím jen pro americké uživatele). Inspirace Twitterem je patrná na každém rohu (což nemusí být nutně špatně).


Nepřehlédněte: TEST: Je výkonnější Samsung Galaxy S22 Ultra nebo iPhone 13 Pro Max?


Truth Social
Truth Social (Zdroj: Apple.com)

Trump svým pánem

Redaktoři webu také informují, že při pokusu vytvořit si účet na internetu, se připojovali prostřednictvím staršího protokolu HTTP namísto novějšího a bezpečnějšího HTTPS navzdory tomu, že jej služba podporuje. Dále dodávají, že v průběhu zpracování údajů server shromažďuje jména a e-maily nových uživatelů.

Nějaké další detaily? Snad jen, že příspěvek je nazýván Truth“ (v překladu pravda), pakliže jej chcete sdílet, jde o „ReTruth“. Dalšími připravovanými funkcionalitami jsou přímé zasílání zpráv a bezpečnější ověřování uživatelů. Jestli se novinka uchytí? Toť otázka, ale skalní příznivce si jistě najde.

Zdroj náhledové fotografie: Library of Congress, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares